• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kağıt Uçakları Yayın Aracına Dönüştüren Cihaz: PowerUp FPV!

Kağıt Uçakları Yayın Aracına Dönüştüren Cihaz: PowerUp FPV!

1
0
0
0
0
PowerUp FPV adlı bir cihaz kağıt uçağınızdan eş zamanlı görüntü alabilmenizi, hatta bu görüntüyü Google Cardboard ile izleyebilmenizi sağlayacak.
Drone'ların piyasaya sürülmesiyle birlikte bu cihazların yapabileceği şeylerin sayısı artmaya başladı. Eğlence, iş, ulaşım, gözetleme ve daha nice amaçlarla kullanılan drone'lar, şu an Kickstarter'da destek toplayan bir şirket tarafından canlı yayın amacıyla kullanılacak. PowerUp adlı bu şirket, gökyüzünde özgürce gezinen bir cihazdan canlı yayını yapmayı hedefliyor ancak şirketin bu amaç için bir "drone" seçtiğini tam olarak söyleyemeyiz.

Drone olmamasına rağmen drone gibi hareket edebilen fakat drone'dan çok daha masrafsız ve hafif olan "kağıt uçağı" canlı yayın cihazı olarak kullanmayı planlayan şirket, kağıt uçağa takılabilecek olan hafif bir kamera düzeneği bulmak için çok uğraşmış. Bu kameranın yanı sıra düzeneğe bir de Wi-Fi bağlantısı yerleştiren ve bu bağlantı üzerinden uçağın canlı yayın yapmasını sağlayan PowerUp mühendisleri, kağıt uçağın daha ucuz ve erişilebilir olması nedeniyle tercih edildiğini belirtti.
 

Kağıt uçak olmasına rağmen saatte 32 kilometre hız yapabilen bu cihaz, eş zamanlı olarak yaptığı görüntü paylaşımını Google Cardboard sayesinde kullanıcısına sanal gerçeklik platformunda sunabiliyor. Telefonunuzdaki bir uygulama sayesinde yönünü ve hızını kontrol ettiğiniz PowerUp FPV isimli kağıt uçak, telefonunuzu Google Cardboard'a takmanızla birlikte telefonda bulunan hareket sensörü yardımıyla kontrol edilebiliyor ve sizin başınızı çevirdiğiniz tarafa doğru hareket ediyor.
(Ürünün fiyat listesi)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0