Kapatılan Google Plus'taki Fotoğraflarınız Ne Olacak?

0
0
0
0
0
Kapatılan Google Plus'taki Fotoğraflarınız Ne Olacak?
Google Plus’ın Fotoğraflar servisi teknik olarak kapatılıyor; ama bu hizmetin kullanıcıları, içeride fotoğrafı olanlar, içeride bi’ arkadaşı unutanlar, bi’ arkadaşa bakıp çıkmak için giren; ama içerde kalanlar ne yapacak?
Google elbette on-line fotoğraf depolama ve paylaşma hizmeti veren tek servis değil, piyasada Flickr, Amazon Prime Photos, Snapfish ya da Photobucket gibi onlarca fotoğraf hizmeti sunan oluşum var. Google da bu noktada kullanıcılarına ne yapacağını açıklamak zorunda ki onları ve değerli fotoğraflarını kaybetmesin. (malum adamlar fotoğrafınıza bakıp hakkınızda bilgi alıyor ona göre hedeflenmiş, akıllı reklam çıkartıyor)

Pazartesi günü Google’dan yapılan açıklamaya göre Google +’ta yer alan fotoğraflarınızı en kısa zamanda bu hesabınız ile Google Fotoğraflar hizmetine atmanız gerekiyor; çünkü 1 Ağustos’tan itibaren Google Plus’ın fotoğraflar uygulaması cevap vermeyecek ve Mayı ayında sunulan Google Photos onun yerini alacak.

Google Photos uygulamasının yöneticisi Anil Sabharwal’ın açıklamasına göre de Google + Photos uygulamasına yüklenip Google + hesabında paylaşılmış olan fotoğraflar için herhangi bir tehlike zaten bulunmuyor ve bu fotoğraflar Google + hesabından kolaylıkla istendiği zaman erişilebilir olarak kalıyor; ancak sadece yüklnemiş; ancak paylaşılmamış olan video ya da fotoğraflara 1 Ağustos’tan sonra güle güle diyebilirsiniz.

Google’ın yeni Photos uygulaması hakkında son derece açıklayıcı da konuşan Sabharwal, “Google Plus Photos ve Google Photos gibi aynı işlevi gören iki farklı hizmeti çalışır durumda tutmak çok mantıksız, onun yerine bir tanesini çok daha iyi kullanıcı deneyimi için geliştirmek daha işlevsel ve ekibimizin de daha iyi odaklanmasına imkan veren bir hamle.” diyor.

Google Photos uygulaması sınırsız depolama alanı, otomatik fotoğraf yedekleme ve yönetim, fotoğraf düzenleme ve paylaşım imkanı sunarken hem web tarayıcısı, hem iOS, hem de Android cihazlar üzerinden erişilebilir durumda.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0