Karşıyaka'da Ücretsiz İnternet Devri

0
0
0
0
0
Karşıyaka Belediyesi, son derece örnek olacak ve teknoloji çağında yaşadığımızı hatırlatacak bir projeye imza attı.
Bu tarz haberleri genelde yurt dışında duyarız ancak bu sefer bizden. Teknolojinin gelişimiyle birlikte kullanımı tavan yapan internete, neredeyse her yerde, her zaman ihtiyaç duyar olduk. Çoğumuzun vardır mutlaka internet paketi vs. Ancak olmayanlar için Karşıyaka Belediyesi, oldukça güzel bir proje ile karşımıza çıkmakta.

Ücretsiz internet dönemini kullanıma sunan Karşıyaka Belediyesi, güneş enerjisi ile çalışan ve akıllı cihazlara hem internet hem de şarj desteği sağlayan dört adet istasyonu, Karşıyaka'nın en işlek yerlerinde konumlandırarak halkın hizmetine sundu. 27 Mayıs'ta Karşıyaka Belediyesi hizmet binası önü, Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı, Çarşı girişindeki Kadın Heykelleri yanı ve Karşıyaka İskele önünde hizmete giren istasyonlar, o tarihten itibaren 30 bin kişiye hizmet vermiş durumda.
 


Enerjisini güneş panelleri sayesinde karşılayan istasyonlar, çevre dostu olması sebebi ile de son derece olumlu yorumlar almakta. Her istasyonda hem akıllı telefonlar, hem de tabletler için altı adet USB girişi bulunmakta. İnternet olarak da 250 kişiye kadar hizmet verebilen istasyonlar, bu internet servisini çevresinde 60 metre çapa kadar da sağlayabiliyor. Kullanıcıların internete bağlanması için tek yapması gereken şey ise Karşıyaka Belediyesi'nin ağına bağlanarak kimlik doğrulama sayfasına kayıt olmak.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın sözleri ise şu şekilde; “Çağımızda iletişim çok önemli ve iletişim ağları hızlı bir şekilde genişliyor. İnternet kullanımı da gün geçtikçe artıyor. Özellikle genç kuşağın internet iletişimini kolaylaştırmak ve onlara daha iyi hizmet üretebilmek için kentimizin belirli noktalarında ücretsiz wi-fi ve şarj üniteleri oluşturduk. Acil durumlarda ya da internete ihtiyaç duydukları herhangi bir anda, tüm vatandaşlarımız bu hizmetimizden yararlanabiliyor. Karşıyakalılar bu uygulamamızdan çok memnun. Biz de vatandaşlarımıza böyle bir hizmet sunmaktan mutluyuz”.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0