• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kartuştan Tasarruf Etmek İçin Kullanabileceğiniz 3 Yazı Tipi!

Kartuştan Tasarruf Etmek İçin Kullanabileceğiniz 3 Yazı Tipi!

2
1
0
0
0
Sürekli olarak birşeyler yazdıran birisi misiniz? O zaman haberimizde bahsettiğimiz yazı tiplerini kullanmak, kartuştan tasarruf etmenizi sağlayacak!
Eğer bilgisayarınızı iş yapmak veya ders çalışmak için kullanıyorsanız, o zaman evinizde bulunan yazıcıyla samimi bir ilişkiniz var demektir. Sıklıkla yazım yapıyorsanız ve yazıcıyı kullanıyorsanız, muhtemelen milyonlarca insanın yaptığı gibi "Arial" yazı tipini kullanıyorsunuzdur. Oldukça şık ve anlaşılır olmasına rağmen tam bir kartuş düşmanı olan bu yazı tipi, %27'ye kadar daha fazla kartuş harcamanıza neden olabiliyor. Bu haberimizde, kartuş dostu olan ve tüm belgelerinizde kullanabileceğiniz yazı tiplerine yer verdik.

Consumer Reports'ta çalışan ve görevi bu gibi şeylerin ölçümünü yapmak olan (oldukça eğlenceli bir iş gibi görünüyor) Patrick Austin, yayınladığı bir raporda Arial yazı tipinin en çok kartuş tüketen yazı tiplerinden birisi olduğundan bahsetmiş. Bu yazı tipi yerine Times New Roman, Calibri and Century Gothic'i kullanmanın çok daha yararlı olacağını belirten Patrick, "Ecofont" isimli bir yazı tipini kullanabileceğinizden de bahsetti. Sadece 20 dolara satın alınabilen Ecofont sayesinde kartuş kullanımınızı %20 oranında düşürebilirsiniz. Ecofont ile yazılan harflerin arasındaki boşluklu yapılar bulunuyor. Okunulabilirliğinden hiçbir şey kaybetmeyen harfler, kartuşunuzu daha çok kullanabilmenizi sağlıyor.


(Belki de para ödemenize gerek yoktur?)

Kaynak: LifeHacker 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0