Kaspersky ABD'nin Casus Programını Deşifre Etti

0
0
0
0
0
Kaspersky, hemen hemen dünya üzerindeki tüm bilgisayarlara erişebilen bir siber casusluk programını açığa çıkardı. Gelen haberlerde, söz konusu kötü amaçlı programın NSA ile (Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi) bağlantılı olabileceği yer alıyor. 
Kaspersky, hemen hemen dünya üzerindeki tüm bilgisayarlara erişebilen bir siber casusluk programını açığa çıkardı. Gelen haberlerde, söz konusu kötü amaçlı programın NSA ile (Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi) bağlantılı olabileceği yer alıyor. 

Program aracılığıyla internete bağlı bir şekilde bulunan bilgisayarlardaki tüm verilere uzaktan ulaşabilen kötü amaçlı yazılımın, tahmin edildiğinden de çok yaygınlaştığı düşünülüyor. Yaklaşık 40 ülkedeki farklı bilgisayarlarda yapılan araştırmalarda fazlasıyla kötü yazılımın gün ışığına çıktığını belirten Kaspersky yetkilileri, en fazla virüsü İran, Rusya, Pakistan, Afganistan, Çin, Suriye, Yemen, Cezayir ve Mali'de bulduklarını ve saldırıların genellikle devlet kurumlarına veya askeri kurumlara yapıldığını belirtti.Ortalıkta dolaşan dedikodulara göre emekliye ayrılan bir NSA çalışanı Kaspersky’nin verdiği bilgileri doğruladı. Fakat NSA yetkileri bu konudaki sessizliğini hala koruyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0