• Anasayfa
  • Sektörel
  • Eski İki Çalışanından Kaspersky’nin Karizmasını Yerle Bir Edecek Ağır Suçlamalar!

Eski İki Çalışanından Kaspersky’nin Karizmasını Yerle Bir Edecek Ağır Suçlamalar!

0
0
0
0
0
Eski İki Çalışanından Kaspersky’nin Karizmasını Yerle Bir Edecek Ağır Suçlamalar!
Dünyanın en büyük güvenlik yazılım şirketlerinden olan Kaspersky için eski iki çalışanı tarafından çok ağır iddialar geldi.
Daha önce Kaspersky’de çalışan ve ismini vermek istemeyen iki kişi, Kaspersky’de çalştığı dönemlerde sahte yazılımlar geliştirdiklerini ve bu yazılımları rakiplerini kandırmak için kullandıklarını iddia ettiler. Eski çalışanlar, Kaspersky’nin kurucusu olan Eugene Kaspersky’nin 10 yıl boyunca kendilerini sadece bu iş için görevlendirdiklerini belirttiler.

Eugene Kaspersky’nin, rakiplerinin antivirüs yazılımları geliştirmek yerine kendilerinin geliştirdiği yazılımları çaldığını düşündüğünü ve bu yüzden sahte yazılımlar geliştirdiklerini belirttiler. Hatta sırf bunun için Kaspersky Lab içerisinde bir bölümün açıldığı dahi söyleniyor.

Kaspersky Lab’da üretilen bu sahte yazılımların şirkette çalışanlar tarafından VirusTotal’e isimsiz olarak bildirildiği ve bu rakiplerinin de bunu baz alarak yazılımları kötü amaçlı olarak işaretledikleri belirtildi. Bu sayede şirketin rakiplerinin, yazılımların kötü olmadığı halde virüslü olduklarını zannetmelerine neden olmuş. Kaspersky’nin rakiplerinin Microsoft, AVG ve Avast olduğu iddia ediliyor.

Daha önce 2010 yılında da benzer iddialar ortaya çıkmış ve Kaspersky’nin virüslü olmayan 20 dosyayı VirusTotal’e bildirdiği ortaya çıkmıştı. Bu iddiaların ortaya çıkması üzerine bir açıklama yapan Kaspersky, haberlerin asılsız olduğunu ve rakipleri için hiçbir zaman kötü niyetli bir çalışma içerisinde olmadıklarını belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0