• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kaspersky, Sektörün En Prestijli Ödüllerinden Birine Layık Görüldü

Kaspersky, Sektörün En Prestijli Ödüllerinden Birine Layık Görüldü

0
0
0
0
0
Kaspersky, Sektörün En Prestijli Ödüllerinden Birine Layık Görüldü
Kullanıcıların yaşayabileceği farklı senaryolar ile kullanılan güvenlik sistemlerinin ne kadar kaynak kullandığı ve bilgisayarın performansını nasıl etkilediğini gösteren Av-Comperatives adlı performans testi bu yılın birincisini seçti.
Test kapsamında dosya kopyalama işlemi, veri arşivi oluşturma, uygulama yükleme, Office ve PDF dokümanlarını açma ve de çevrim içi kaynaklarıdan dosya indirirken yaşanan performans değişiklikleri karşılaştırıldı ve sistemi performansları PCMark 8 uygulaması ile ölçüldü.

Windows 8 Pro 64-bit işletim sistemine sahip, Intel Core i5 işlemcili 4 GB RAM ve SATA II hard disk bulunduran eşit bilgisayarlarda yapılan testte Kaspersky Internet Security 165,7 puan alarak en az kaynak kullanan güvenlik çözümü seçildi.

Her programın son sürümünün kullanıldığı testte ayrıca programların kendi bulut sistemlerini de kullanımına izin verilmiş, iki kez yapılan testler sayesinde sistemlerin hem ilk kez karşılaştıkları bir dosyaya, hem de daha önce karşılaştıkları bir dosyaya nasıl tepki verdikleri ölçülebilmiş.

Kaspersky Lab’ın Zararlı Yazılım Engelleme Araştırması Yöneticisi Timur Biyachiev, zararlı yazılımlarla mücadele etmenin tıp alanıyla çok fazla ortak noktası olduğunu söylerken her iki disiplinin de iyileştirmekle ilgili olduğu ve her ikisinin de temelinde zarar vermeme prensibinin bulunduğunu belirtirken “bilgisayarların korunurken performanstan vaz geçmelerini beklemek haksızlık olur. Kaspersky, kendisini öncelikle bu alana yoğunlaştırmış ve performansı sekteye uğratmandan mümkün olan maksimum güvenliği sağlamak için çabalamıştır; performans sonuçları da bunu göstermektedir.” şeklinde açıklamada bulundu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0