Katlanabilen Scooter: MUV-e

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz yıl geliştirilen ve sürekli gelişimi devam ettirilen scooter MUV-e, yenilenmiş görüntüsüyle piyasada ki yerini almaya hazırlanıyor. 
Geçtiğimiz yıl geliştirilen ve sürekli gelişimi devam ettirilen scooter MUV-e, yenilenmiş görüntüsüyle piyasada ki yerini almaya hazırlanıyor. 

Henüz pek yaygın olarak bilinmese de özellikle taşıma kolaylığı ile dikkat çekiyor. 3 adet tekerleği bulunan scooter otomatik olarak 3 saniye içerisinde katlanabiliyor. Karbon fiber ve alüminyum olmak üzere iki farklı malzemeden öne sürülen scooter, hem hafif hem de sağlam yapısıyla kendine hayran bırakıyor. Scooter’ın ağırlığı ise malzeme türüne göre 14 – 18 kilogram aralarında değişiklik gösterebiliyor.Şarjının dolu olmasıyla 30 kilometre yol katedebilen scooter’ın menzili, kullanım tarzı ve pil kapasitesine göre değişebiliyor. Piyasaya çıkacak olan farklı modellerinde 8 Ah ve 16 Ah pil bulunacağı ifade ediliyor. Ön tarafında 12,5 inçlik boyutuyla 2 tekerleğe yer veren MUV-e’nin arkasında ise 10 inç boyutunda diğer bir tekerlek yer almakta. Ayrıca arka tarafında konumlandırılan 140 milimetrelik fren diski bulunuyor. 36 Voltluk motora sahip olarak piyasaya sürülen scooter’ın maximum olarak ulaşabildiği hız ise saatte 32 km.

Gelecek aylarda hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz MUV-e’nin 3 ile 6 ay arasında, bazı ülkelerde satışa sunulacağı belirtiliyor. Scooter’ın başlangıç fiyatının 2.000 dolar olduğu ve fiyatın özelliklere bağlı olarak değişiklik göstereceğini belirtmekte fayda var.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0