• Anasayfa
  • Sektörel
  • ​Kendi Dokunmatik Ekranlı Akıllı Aynasını Yapan Mühendis

​Kendi Dokunmatik Ekranlı Akıllı Aynasını Yapan Mühendis

3
0
0
0
0
Akıllı aynalar konusunda düşünceleriniz nelerdir bilemiyoruz ancak bu haberimizdeki ayna, eminiz sizi de kendine hayran bırakcak.
İnternet kullanımı ciddi şekilde yaygınlaşınca DIY yani ''do it yourself (kendi kendine yap)'' sistemleri de ciddi bir artış gösterdi. Bu konuda özellikle Reddit üyeleri çok yaratıcı ve başarılı işler çıkarmakta.

İşte bu DIY sistemleri içinde son dönemlerde en popüler olan şeylerden biri akıllı aynalar. Neredeyse Reddit'te her hafta yeni bir akıllı ayna tasarım yöntemi paylaşılıyor. Aslında bu aynaları yapmak oldukça basit; güzel bir LCD ekran alın ve arkasına birkaç küçük program yüklediğiniz Raspberry Pi koyun. Alın size akıllı ayna.Tabi bu tarz aynaların sunduğu şeyler öyle çok da fazla olmuyor (üstteki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi). Ancak Ryan Nelwan isimli bir mühendisin yaptığı akıllı ayna, işleri tamamen değiştirebilir. LCD ekran yerine dokunmatik bir ekran kullanan Nelwan, ayrıca aynada kullanması için özel bir arayüz de tasarlatmış. Sonuç olarak ise ortaya tıpkı Iron Man filminden çıkmışcasına bir kullanıma sahip bu şahane ayna çıkmış.
 
Akıllı aynalar teknoloji pazarında sıkça karşılaşabileceğiniz, sıklıkla rağbet gören şeyler değil. Ancak Nelwan'ın bu tasarımı olaya yeni bir boyut getirebilir.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0