• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kendi Yaptığı Dış İskeletle Araba Kaldıran Çılgın Mühendis!

Kendi Yaptığı Dış İskeletle Araba Kaldıran Çılgın Mühendis!

1
0
0
0
0
Kendi Yaptığı Dış İskeletle Araba Kaldıran Çılgın Mühendis!
James Hobson adındaki bir mühendis, üzerinde çalıştığı dış iskelet projesinde yeni bir başarıya imza attı. Mühendis dış iskelet ile araba kaldırmayı başardı.
Bundan birkaç sene önce oyunlarda, filmlerde ve çizgi romanlarda gördüğümüz gelişmiş zırhlar, kullanıcısına süper güç sağlayabilen temel yapılara sahiplerdi. Bu zırhların kullanıcısına süper güç sağlayabilmesini zırhların sert ve delinmez yüzeyi değil, zırhın içerisinde bulunan ve "dış iskelet" olarak adlandırılan yapı sağlıyor. Basınç gücünü kullanarak ağırlıkları kaldırabilen bu sistemleri ilerleyen senelerde sakat insanların vücutlarında görebilmemiz mümkün. Aynı zamanda bazı ülkelerin askeri kullanım amacıyla da dış iskelet ürettiği biliniyor.

Dış iskeletler konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan ve bir programa katılarak ürettiği dış iskeletin ne kadar güçlü olduğunu gösteren James Hobson adındaki bir mühendis, takımıyla yaptığı yeni dış iskelet sistemini tanıtmak için küçük bir gösteri hazırladı. Bu gösteride yaptığı dış iskeleti giyen ve dış iskeleti sayesinde 1150 kilogram ağırlığındaki Mini Cooper'ı kaldırmayı başaran mühendis, bu işte ne kadar başarılı olduğunu göstermesinin yanı sıra dış iskeletlerin ne kadar gelişebileceğini ve güçlü olabileceğini de göstermiş oldu.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0