Kolunuza Takarak Kontrol Edebileceğiniz Esnek Klavye!

0
0
0
0
0
Araştırmacılar esnek bir maddeyi bilgisayar klavyesine çevirmenin yolunu buldu. Madde kolunuza sarılarak kullanılabiliyor ve klavyenin yaptığı herşeyi kablosuz şekilde yapabiliyor.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilebilmiş olan cihazlar ve elektronik aygıtlar, farklı şekillerde üretilmeye ve daha dayanıklı hale getirilmeye başlandı. Yeni teknolojiyle üretilen bu cihazlar, eski hallerinden çok daha kullanışlı, daha sağlam ve daha portatif oluyorlar. 

University of Auckland'da görevli olan bir grup araştırmacı, dokunmatik sensöre sahip olan ve istediği gibi esnetilebilen bir materyal ürettiler. Üretilen materyal, bugüne kadar birçok cihazın esnek halinin üretilmesinde kullanıldı ve son olarak sıra, klavyeye geldi. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ancak portatiflik konusunda hiç iyi olmayan klavyeleri bu esnek cihaz sayesinde esneyebilir ve taşınabilir hale getirmeyi amaçlayan araştırmacılar, esnek platformun üzerine ekledikleri bazı algılayıcılar ile bu materyal aynı bir klavye gibi dizayn ettiler.Bir klavyenin yapabildiği herşeyi yapabilen ve tam anlamıyla kolunuza sarılmış bir klavye gibi olan bu esnek materyal, bağlandığı ve komutları göndermesi için ayarlandığı bilgisayarla kablosuz bağlantı kuruyor ve komutlarını bu şekilde bilgisayara aktarıyor. Başarılı bir şekilde üretilebilmesinin yanı sıra hala bir prototip olan bu esnek klavye konsepti, çalışmaların ilerlemesiyle her kullanıcının kullanabileceği bir hale getirilebilir ve satışına başlanabilir. Materyalin dış yüzeyinin tamamen siyah lastikten oluşması, bu materyalin çok pahalı olmayacağı anlamına gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0