Köprüde Selfie Çeken Turist Gözaltına Alındı!

0
0
0
0
0
Brooklyn Köprüsü'nde selfie çeken bir turist, tehlike arz ettiğinden dolayı gözaltına alındı.
Selfie akımı toplum içerisinde hızla yayılmaya devam ediyor. Bu akım bazı psikologlar tarafından özgüven eksikliği, topluma kendini kabul ettirme isteği olarak yorumlansa da bu durumu pek önemseyen yok gibi görünüyor. 

Her geçen gün selfie akımı ile canını hiçe sayan, yaralanan, gözaltına alınan ve hatta ölen kişilerin sayısı artıyor. Sonuçta bir akım, ne kadar çok kişiye ulaşırsa orantısını anlayamayacak o kadar fazla insanla karşılaşma şansı artıyor. Bu olaylara son örnek, Brooklyn Köprüsü'ne tırmanarak selfie çekmeye çalışan bir adamdan geldi.
 

David Karnauch adındaki 21 yaşındaki Tennessee doğumlu bir turist, gezme amaçlı gittiği Brooklyn'de bulunan ünlü Brooklyn Köprüsü'ne çıktı ve elindeki selfie çubuğu ile selfie çekti. Bu olay Haziran'ın sonlarında gerçekleşmişti. David, bu eylemi gerçekleştirdikten yaklaşık 2 ay sonra, yaptığı büyük bir hata sonucu bu suçunun cezasını çekmeye mahkum edildi. 

Fotoğrafı Instagram'a yükleyen David, "Adventureaddict" yani "macera bağımlısı" etiketi ile fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafın polis tarafından görülüp işlem yapılması ise anında gerçekleşti. Şimdi 21 yaşındaki David ya 1 yıl hapis veya 1000$ ile cezalandırılacak ya da 3 ay hapis veya 500$ ile cezalandırılacak. 

Yargının, David'in kefalet talebine cevabı bekleniyor.

Kaynak: Yahoo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0