Korku Filmlerinden Fırlamış 8 Korkunç Robot!

1
0
0
0
0
Korku Filmlerinden Fırlamış 8 Korkunç Robot!
Ne amaçla üretildiğini bilmediğimiz, ancak kabuslarımıza girebilme potansiyeline sahip olan 8 robot.
Gelişmiş robot mühendisliğinin son teknolojiyi kullanarak ürettiği robotların çoğunda, insandan esinlenerek üretilen yüz yapısı kullanılıyor. Bu yüz yapısına sahip olan robotların yüz ifadelerini kullanmak amacıyla özel olarak geliştirildiğini de biliyoruz. Normal insandan hiçbir farkı olmayan, ancak ifadelerindeki cansızlık bir türlü ortadan kaldırılamayan robotlar, bu korkunç yapılarından ötürü birçok korku filminde rol bulabilmişlerdir.

Bu haberimizde ne amaçla üretildiği tartışılabilecek, korku filmlerinden fırlamış gibi görünen 8 robotu derledik.
 

 Creepy Dancer


Bu robotun insanları danstan soğutmak için üretildiğini düşünüyorum. Mühendislerin dans amacıyla ürettiği ve güzel bir yüzü fazla gördüğü Creepy Dancer isimli robot, muhtemelen listemizin en korkunç robotu.

 Uyandırma Eli


Sizden sadece birkaç cm yukarıda bulunan bu robot, sabah uyanmakla sorun yaşayanlar için özel olarak üretilmiş. Alarmın çalmasıyla birlikte dönerek tokatlar atmaya başlayan ilginç robot, listede bulunan diğer robotlara göre pek korkunç sayılmaz. Öte yandan böyle bir eli gece uyandıktan sonra başınızın üstünde görmek, anlık kalp krizi yaşamamıza neden olabilirdi.
 

 Kan Emici Robot


Hemşirelerin yaptıklarını yapmak amacıyla üretilmiş olan bu robot, otomatik olarak kan verecek kişinin damarını tespit ediyor ve bir iğne yardımıyla kan çekiyor. Bu robotun listemizin bir sonraki sırasında bulunan robotla iş birliği yaptığını düşünüyorum.
 

 Kanla Çalışan Robot Yazıcı


Bir sanatçı tarafından resimler çizmesi amacıyla üretilmiş olan bu robot, yer aldığı filmde kurbanlarının kanlarıyla güzel resimler yapabilir.
 

 Robot Kafası


Robot üretmek yerine sadece kafasını üretmiş olan Hanson Robotics, bu kafa ile robotların ifadelerini ve tepkilerini çalışıyorlar. Böyle bir robotun bir anda size dönerek gülümsemesini düşünmek, neden listemizde bulunduğunu anlamanızı sağlayabilir.
 

 Mekanik Hamam Böceği


Böceklerden nefret eden biriyseniz böyle bir robotu sevmek için hiçbir nedeniniz olmadığını anlarsınız. Hamam böceklerinin görünüşünün yanı sıra hareket mekanizmalarını da taklit eden bu robot, CRAM, aynı onlar gibi vücut şekillerini değiştirerek dar alanlardan geçebiliyor. 
 

 Robot Köpek


Boston Dynamics'in üretmiş olduğu robot köpekler, hareket şekillerinden ötürü oldukça korkunçlar. Gelişmiş denge özellikleri, bu robotların korkunç sayılabilmesi için yeterli.
 

 Atlas Robot


Boston Dynamics'in bir diğer projesi olan Atlas robot, dengesiyle korku salan robotlar arasında yer alıyor. Denge özelliği tam anlamıyla mükemmel olan bu robot, maalesef gece karşılaşmak istemeyeceğiniz şeylerden birisi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0