• Anasayfa
  • Sektörel
  • Kullanıcılarına Uçma Simülasyonu İle Spor Yaptıran Düzenek: Icaros VR!

Kullanıcılarına Uçma Simülasyonu İle Spor Yaptıran Düzenek: Icaros VR!

1
0
0
0
0
Bir Alman firması ürettiği bir düzenek sayesinde düzeneğin kullanıcılarına eşsiz bir uçuş deneyimi sunmanın yanı sıra onlara spor da yaptırıyor.
Yeni bir teknoloji olmasına rağmen büyük bir hızla büyümeye devam eden sanal gerçeklik cihazları sektörü, yeni firmaların bu sektöre giriş yapmasıyla birlikte günden güne ürün çeşitliliğini artırıyor. Son olarak CES 2016'ya katılan ve burada sanal gerçeklik cihazını tanıtan, Almanya kuruluşlu Hyve firmasıyla birlikte gündeme gelmiş olan sanal gerçeklik cihazları, artık hem spor yapmayı hem de eğlenmeyi bir araya getiren özel bir düzeneğe sahip.

Hyve yetkilileri tarafından tanıtılan bu düzeneğin ismi Icaros VR. Icaros VR, diğer sanal gerçeklik cihazlarından ve düzeneklerinden çok daha farklı olarak kullanıcılarına tüm vücutlarıyla kontrol etmeleri gereken, son derece gerçekçi ve eğlenceli bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Oculus Rift veya Samsung Gear VR ile birlikte kullanılabilen (düzenek ikisine de uyumlu bir şekilde üretilmiş) Icaros VR, üzerine yattığınız, kontrol etmek adına dizlerinizi ve ellerini belirli konumlara yerleştirdiğini bir düzenek.
 

Şimdilik yalnızca uçma simülasyonunu kullanıcılarına sunabilen Icaros VR, sizi ormanların arkasında bulunan buz dağlarına götürüyor. İstediğiniz kadar uçabildiğiniz bu simülasyonda yapmanız gereken manevralar, ellerinizi ve dizlerinizi koyduğunuz bölmeler sayesinde mümkün oluyor. Tüm vücudunuzun dengesini değiştirerek yön değişimi yapabildiğiniz bu simülasyon sayesinde merkesi kas sistemleriniz (özellikler bel arkasındaki) çalışmış oluyor. Çok iyi bir egzersiz sayılmasa da hiç spor yapmayan kişiler için son derece yaralı olabilecek bir egzersiz türü.Icaros VR'ın kontrolünü sağlamak için sadece dengenizi kontrol etmeniz değil, aynı zamanda sağ elinizin bulunduğu konumdaki tuşlara da basmanız gerekiyor. Bu tuşlar sayesinde uçtuğunuz sırada hızınızı artırabiliyor veya azaltabiliyorsunuz. Manevra için son derece önemli olan hız kontrolleri (hızlı giderken birden yukarı dönseniz bile ağaçlara veya dağa çarpabiliyorsunuz) başarılı bir uçuş yapmak isteyenlerin uzmanlaşması gereken bir konu.Kaynak: Engadget 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0