Kullanıcısına Makyaj Efekti Verebilen "Akıllı Ayna"!

0
0
0
0
0
CES 2016'da tanıtılan değişik teknolojiler arasında, karşısında bulunan kişiye makyaj efekti verebilen akıllı ayna da bulunuyor.
Son teknolojinin ürünü olan oldukça ilginç ürünler gördüğümüz CES 2016, bundan birkaç sene önce tanıştığımız ancak görmeye hala tam olarak alışamadığımız akıllı aynanın da sergisine ev sahipliği yaptı. İlk olarak Panasonic tanıtılmış olan akıllı aynalar, karşısındaki kişinin görüntüsünü eş zamanlı olarak değiştirebilmesi sayesinde teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Kolay bir şekilde üzerine dikkatleri çekmeyi başaran akıllı aynalar, daha gelişmiş bir teknolojiyle birlikte CES 2016'da karşımıza çıktılar.

Öncelikle akıllı aynaların birkaç ortak özelliğinden bahsetmekte fayda var. Bu cihazların hepsi işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz dokunmatik bir ekrana sahip. Dokunmatik ekranın yanı sıra, akıllı aynaların hepsinde karşısındaki kullanıcıyı görebilmesini sağlayan bir kamera da mevcut. Bu kameranın yüzünüzü algılayabilmesi için yüzünüzü düz tutmanız gerekli. Erkeklere bıyık, sakal stilleri; kadınlara ise makyaj konusunda yardımcı olan akıllı aynalar, yüzünüzü inceleyerek cilt sağlığınıza ve durumunuza kadar herşeyi söyleyebiliyorlar. Hatta gelişmeleriyle birlikte bu olayı bir adım ileriye taşımayı başarmış olan akıllı aynalar, cildinizdeki gözenekleri inceliyor, uyku durumunuzu tespit ediyor, cildinizin yağ oranı hakkında bilgi veriyor. Tüm bu bilgilerin sadece ölçümünü yapmayan akıllı aynalar, kullanıcısına birkaç küçük tavsiyede de bulunuyor.

CES 2016'ya yeni akıllı aynaları ile katılan Panasonic, etkinlikte makyaj yapmak ve cilt sağlığını ölçmek adına ayrı tasarladığı iki adet akıllı aynasını tanıttı. Bu aynalar sayesinde akıllı aynaların her zamankinden çok daha iyi makyaj yapabileceğini ve cilt durumunu saptayabileceğini belirten Panasonic yetkilileri, akıllı aynaların ilerleyen senelerde birçok alanda ve evde kullanılacağını düşündüklerini belirttiler.
 

 Akıllı Ayna İncelememiz

 
(Panasonic'in IFA'da tanıttığı akıllı ayna incelememiz)

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0