Lazerli Traş Bıçakları Geliyor!

0
0
0
0
0
Traş bıçağı binlerce yıl aranın ardından sonunda evrime uğruyor!
Teknoloji bağlamında ne kadar ilerlemiş olursak olalım, hala bazı şeyler eskiliğini koruyor. Hem de haberimizde bahsedeceğimiz şey öyle sıradan bir ''eski'' değil. Neredeyse insanlık tarihi ile aynı yaşta. Evet, o şey traş bıçağı (ya da daha yaygın adıyla jilet).

Günümüzde bilmem kaç bıçaklısından tutun da, oynar başlısına kadar pek çok farklı traş bıçağı bulunmakta. Ancak işin içine bir parça teknoloji, bir parça da fütüristik dokunuş katıldığında ortaya çıkan şey; Skarp Razor.Skarp Razor, -direkt söylemek gerekirse- lazerli traş bıçağı. Traş olurken cildinizde oluşan tahrişlerden ya da sürekli traş köpüğüyle falan urğaşmaktan bıktıysanız Skarp aradığınız çözüm olabilir. Normal traş bıçakları gibi suyun altında da kullanım imkanı sunan Skarp, bu işlemi rahatlıkla su ya da traş köpüğü benzeri herhangi birşey olmadan da gerçekleştirebiliyor.

Düşük enerjili, class 1 lazere sahip olan Skarp, bu özelliği ile de tamamen zararsız hale geliyor. Üstelik Skarp'ın sahip olduğu lazer, kılları yakarak değil, gerçekten de keserek işlemini gerçekleştiriyor (yani ortada yanma sonucu bir koku falan olmuyor). Traş bıçağının çalışır duruma gelmesi için şarj edilebilir AAA pil yeterli. Üstelik tek bir AAA pil, ortalama kullanım ile Skarp'ı bir ay çalışıyor. Lazerin ömrü ise 50 bin saat.
 

 
Kickstarter üzerinden 160 bin dolar hedefini kısa sürede muazzam şekilde geçmeyi başaran Skarp'ın 200 dolardan satışa sunulması beklenmekte. Kickstarter üzerinden ise 159 dolara satılıyor. Ürünün tahmini piyasaya çıkış tarihi ise 2016 yılının Mart ayı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0