League Of Legends Artık Tamamen Tencent'a Ait!

1
0
0
0
0
Dünyaca ünlü League Of Legend'ın geliştiricisi Riot Games, sızdırılan bilgilendirme mesajına göre tamamen Tencent'a satıldı.
Blizzard'tan ayrılan birkaç geliştirici tarafından kurulmasının ardından League Of Legends ile büyük bir çıkış yakalayan Riot Games, birkaç senedir oyun sektöründe en çok oynanan MOBA oyuna sahip. Her ay 67 milyon, her gün 27 milyon ve her saat 7.5 milyon oyuncunun oynadığı League Of Legends, 2012-13 senelerinde yaşadığı büyüme ile Riot Games'in en zengin oyun geliştiricilerinden birisi olmasını sağladı. Bu büyümesinin ardından oyun sektöründe bulunan diğer şirketlerin de dikkatini çeken Riot Games, belirtilene göre Çinli yatırım devi Tencent tarafından satın alındı.

Riot Games'in çalışanları için yayınladığı bir yazıda farkedilen bu durum, Riot Games'i yakından takip edenler için pek şaşırtıcı olmadı çünkü Tencent, 2011 senesinde Riot Games'in büyük bir bölümünü satın almıştı. Bu tarihten beri Rot Games'in yaşadığı büyümeden memnun kalan Tencent, bu nedenle oyun geliştirici şirketin tamamını satın aldı. Bildiğiniz gibi oyuncularının sayısının fazla olmasına rağmen DoTA, Heroes of the Storm gibi oyunlara göre çok daha geride kalmış olan LoL, açıklanana göre geliştirilecekti. 2016 senesinde gerçekleştirilmesi beklenen bu geliştirilmeler, artık tamamen Tencent'ın kararıyla belirlenecek.Kaynak: Cnet 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0