• Anasayfa
  • Sektörel
  • Boşuna Demedik Dünyayı Sallayacaklar Diye: LeEco, 2 Saat İçinde Dünya Kadar Telefon Sattı!

Boşuna Demedik Dünyayı Sallayacaklar Diye: LeEco, 2 Saat İçinde Dünya Kadar Telefon Sattı!

0
0
0
0
0
Çinli şirket LeEco’nun geçtiğimiz hafta içinde tanıttığı üç akıllı telefon modeli, 2 saat içinde inanılmaz satış adetleri elde etti.
LeEco, bir hafta önce Le 2, Le 2 Pro ve Le Max 2 isimlerindeki üç akıllı telefonunu duyurmuştu. Bazı modellerinin farklı işlemci ve RAM versiyonlarına sahip olduğu telefonlar, tasarımları dışında yüksek seviyedeki özellikleri ve uygun alım koşullarıyla piyasada sağlam yer edinecekler diye tahmin ediyorduk. Hislerimiz bizi yanıltmadı ve şirket, telefonlarını satışa sunduğu ilk iki saat içinde 1 milyondan fazla satış elde etti.

Şu an için kesin bir bilgi olmamakla birlikte son yılların telefon üretici şirketler arasında elde edilmiş en büyük başarı LeEco’ya ait. Her ne kadar 3.5mm kulaklık jakının olmaması gibi tuhaf özellikleri bulunsa da telefonların dar ekran çerçevesi, metal yapısı, yüksek seviye özellikleri ve düşük fiyatlandırmasıyla bu başarıyı yakalamaları aslında şaşırtıcı değil. LeEco’nun bu satış rakamlarını yalnızca Çin’de elde ettiğinin altını çizelim. Eğer cihazlar dünya genelinde satışa sunulmuş olsaydı, ortaya çıkabilecek rakam çok daha korkunç boyutlarda olabilirdi. 

LeEco’nun ve genel olarak Çin tabanlı şirketlerin bu başarısının Samsung ve Apple’ı gün geçtikçe korkutmaya devam ettiğini düşünüyorum. Apple’ın bugün açıkladığı 2016 ilk çeyrek raporlarındaki sonuçlarına Çinli şirketlerin etkisinin olduğu söylenebilir mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0