LEGO Kullanılarak Bilgisayar Yapıldı

1
0
0
0
0
LEGO'lar, bilgisayar kasaları yapımında daha öncede kullanılmıştı. Eğer bu LEGO’ların bilgisayar kasası gibi değilde sanki bilgisayar gibi görünmesini istiyorsanız Mike Schropp’un tam size göre bir ürünü var.
Bu zamana kadar LEGO’ları bir çok tasarımın yapımında kullanıldığı gördük. Hatta bilgisayar kasaları yapımında daha önce de kullanılmıştı. Eğer bu LEGO’ların bilgisayar kasası gibi değilde sanki bilgisayar gibi görünmesini istiyorsanız Mike Schropp’un tam size göre bir ürünü var.

Schroop’un dediklerine göre, “Geçen sene Lego bilgisayar hakkında uzun süre boyunca düşünüyordum. Daha sonra ise tasarımı ve sistemi seri üretime geçmesi kolay bir makineyi nasıl üretebileceğim konusu hakkında meraklanmaya başladım. Herkes tarafından alınabilecek ve eşsiz bir tasarımı olan bir bilgisayar, Lego bilgisayar yapmak için çalışmalara başladık.”Sonuçta Schropp, işlemi 40,000’den fazla parça kullanarak bitirdi ve i3, i5 ya da i7 ile çalışabilen 8/16GB RAM destekli bir yapı ortaya çıktı.

Bunların dışında bilgisayar, tasarım olarak gerçekten benzersiz. Bilgisayarı soğutmak için çok farklı yöntem izlemmiş. Farklı bir şekilde yerleştirilen fan, tüm cihazı rahatlıkla soğutuyor.

Kaynak: UberGizmo
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0