Lego Tasarımları 3D Modellere Dönüşüyor

1
1
0
0
0
Londra merkezli Gravity tarafından geliştirlen LEGO X yetişkinler için piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Daha önceden de LEGO Fusion serisini tanıtan LEGO, uygulama sayesinde yapılan parçaları iPad’e aktarıp çocukların da oyun oynayabilmesine olanak sağlıyordu.
Londra merkezli Gravity tarafından geliştirlen LEGO X yetişkinler için piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Daha önceden de LEGO Fusion serisini tanıtan LEGO, uygulama sayesinde yapılan parçaları iPad’e aktarıp çocukların da oyun oynayabilmesine olanak sağlıyordu.

İnşa edilen objelerin dijital ortamda üç boyutlu modelini oluşturmaya sağlayan LEGO X, gerçek zamanlı çalışan uygulama ile yapılan projeleri mobil cihazımızın ekranında görmemize olanak sağlıyor. Proje sona erdiğinde ise kullanıcılar yarattıkları modelin 3D baskısını alabiliyorlar. İlk etapta normal LEGO parçalarına göre daha büyük olan Duplo parçalarının kullanılacağı sistem, yakın zamanda standart büyüklükteki LEGO parçalarıyla da kullanılabilir hale getirilecek.Şirket bu atağıyla birlikte çocukların yaratıcılığını geliştirmekten öteye geçip yetişkinlerinde kendi alanlarında gelişmesini sağlayacak.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0