• Anasayfa
  • Sektörel
  • Lenovo'dan Çok Önemli Açıklama: Bu Yıl Tüm Moto Telefonlarda Parmak İzi Okuyucusu Olacak!

Lenovo'dan Çok Önemli Açıklama: Bu Yıl Tüm Moto Telefonlarda Parmak İzi Okuyucusu Olacak!

1
0
0
0
0
Lenovo birkaç gün önce artık Motorola markalı telefonların üretilmeyeceğini söylemişti. Şimdi de yeni üretilecek olan telefonlarda hangi özelliklerin yer alacağını belirtildi.
Lenovo birkaç gün önce bundan sonra Motorola markasını taşıyan telefonların üretilmeyeceğini duyurmuştu. Cep telefonu üreten ilk marka olarak tarihe geçmesine rağmen böyle bir çöküş yaşayan Motorola, ilk olarak 2011 yılında bu çöküşüne başladı. Şirketinden "Motorola Mobility" olarak ayrılan Motorola telefon üretim departmanı, 2011 senesinde iflasın eşiğine geldiğinde Google'a satıldı. Birkaç sene Motorola Mobility'yi ayakta tutmak için uğraşan Google, bunun mümkün olmadığını anlayarak departmanı satma kararı aldı. Google'ın bu kararından sonra gözünü Motorola Mobility'ye diken Lenovo, şirketin telefon üretim departmanını satın alan ikinci teknoloji devi oldu. Google'a oranla çok daha ucuz bir şekilde Motorola Mobility'ye sahip olan Lenovo (Google 12.5 milyar dolara, Lenova 2.91 milyar dolara aldı), bu satın alma işleminden sonra şirketi yeniden yükseltme çalışmalarına başladı.CES 2016'ya katılan Lenovo, burada yaptığı basın açıklamasında artık Motorola marka telefonların üretilmeyeceğini, bunun yerine "Moto by Lenovo" isminin kullanılacağını açıkladı. Kısaca Moto olarak bahsedebilceğimiz bu isim, Motorola'nın kısaltması olsa da Motorola'nın bundan sonra kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Gerçekleşen olaylar hakkında bu kadar uzun bir açıklama yaptıktan sonra sonunda konumuza dönebiliriz. Lenovo, Moto adı altında piyasaya sürülecek olan yeni telefon modellerinin hakkında genel bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada tüm Moto modellerinin 5 inch'ten büyük olacağı ve hepsinin parmak izi okuyucusuna sahip olacağı bildirildi. Moto modellerinin 6 inch olacağını ya da daha büyük olacağını söyleyemeyiz ancak telefonların 5.5 inch büyüklüğe sahip olması, Motorola'nın 4.5 inch'lik modellerinden çok daha fazla satabilir.

Kaynak: Phandroid 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0