• Anasayfa
  • Sektörel
  • LG Esnek OLED Işık Panelleri Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

LG Esnek OLED Işık Panelleri Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

0
0
0
0
0
Bükülebilen ekran teknolojisini düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen marka olan LG, esnek OLED ışık panelleri üreticek.
İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağında akıllı telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar ve ekrana sahip olan diğer tüm istediğimiz dayanıklılık sınırına maalesef bir türlü ulaşamıyorlar. Bu sınıra ulaşılamamasındaki en büyük neden ise yapısı dolayısıyla kırılgan olan ekranlar.

Ekranların kırılganlığını ortadan kaldırarak bu elektronik cihazları daha sağlam, daha kullanışlı ve daha portatif yapmak adına çalışmalara başlayan LG, üretmiş olduğu esnek ekranları bir süredir sergiliyor. Bu ekran teknolojisinin artık hayatımıza da giriş yapması gerektiğini düşünen LG, şimdi de OLED ekranlar için bükülebilir ışık panelleri üretmeyi amaçlıyor.Esnek ışık panelini, esnek olan bir ekrandan farklı kılan tek nokta, ışık panelinin birkaç ek katmanla bir araya gelerek esnek ekranı oluşturuyor olması. Yani ışık panelinin üretilmesiyle birlikte OLED esnek ekranın üretildiğini söylememiz mümkün değil fakat ışık paneli, diğer katmanlara göre çok daha zor üretilen bir donanım.

Bu panelleri üretebilmek adına çalışmalara başlayan LG'nin fabrikasında paneller için ayırdığı bölüm 1 ay içerisinde 15.000 esnek ışık paneli üretebilme kapasitesine sahip. Esnek ekranların piyasada peynir ekmek gibi satılmasını beklemiyoruz (çünkü çok pahalılar ve çoğu satılmıyor) ancak bu ışık panellerinin üretimiyle birlikte esnek ekranlar sergilenebilecek ve tanıtılabilecek. LG'nin bu hamlesini gelecek için yaptığını söyleyebiliriz.

Kaynak: AndroidCentral 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0