LG, Esnek Ekran Teknolojilerini SID 2015'de Tanıttı

0
0
0
0
0
LG ekran konusunda gün geçtikçe aşıyor ve işi bir adım ileriye taşıyor. Artık bize "OHA" dedirtecek noktaya kadar gelen kıvrılan ekranlardan yüksek çözünürlüklü IPS ekranlara kadar üretim yapan LG artık bu işte nirvana konumunda.
LG, ekran teknolojisi ile ilgili en son gelişmelerini, San Jose'da gerçekleşecek olan Society for Information Display (SID) 2015 konferansında aktardı. 

Meraklı olanlar için, LG'nin konferansta tanıttığı olan yeni ekranının herhangi bir baskıdan etkilenip kırılmadan, 3 cm yarıçapında bir çember oluşturabilecek kadar kıvrılabilme özelliğine sahip 18 inçlik süper esnek ekran panelini ve diğer ekran teknolojilerinin bir kaç benzersiz örneğini bu konferansta sergiledi.

 

Şirket, ayrıca ultra geniş OLED TV panellerinin boy göstereceği konferansta, daha önemli bir teknoloji olan LG Display 1.3 inçlik dairesel panelini sergiledi. LG'nin tanıtımını yaptığı bir diğer gelişmiş ekran teknolojisine sahip cihazı ise 5.5-inç kavisli ekrana sahip bir cihaz olacak ve bu cihaz G Flex 2'ye benzeyebilir. Bizce LG'nin tanıtımını yapacağı en heyecen verici teknoloji ise 6 inçlik vücut üzerinde bile aktif çalışır şekilde bükülme sağlayan süper esnek dairesel ekran paneli olacak çünkü bu ekran ileride LG tarafından bir akıllı telefonda kullanılmasa bile tasarlanış amacı yeni bir akıllı saatin gelebileceği izlenimleri veriyor.Ayrıca şirketin belirttiği bir diğer yenilik ise LG'nin akıllı telefonlar için geliştirdiği AH-IPS Plus teknolojisi oldu. Şirketin aldığı olumlu sonuçlarla beraber akıllı telefonlar için geliştirilen AH-IPS teknolojisi ilerleme katetmiş durumda. Bu yeni teknolojiden biraz bahsedecek olursak, akıllı telefonlarda kullanılacak olan bu teknoloji telefonda, daha az güç tüketen yüksek çözünürlüklü ekran yaratarak, sıvı kristal malzemesi ve UV hizalama teknolojisi değiştirerek 20 ila 30 oranında transmitansını artırttırdı.LG'nin bu yeni ekran teknolojileri hem mobil cihazların olsun hemde televizyonların olsun gelecekleri noktaları gözler önüne seriyor. LG bakalım daha fazla neler yapabilecek bu konuda merak konusu. (Adamların hayal gücü maşallah)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0