LG Yöneticileri Samsung Ürünlerine Saldırmakla Suçlanıyor

0
0
0
0
0
LG’nin ev aletleri bölümünden sorumlu Jo Seong-jin’in, Berlin’de düzenlenen IFA 2014’te (Teknoloji elektroniği fuarı) kendini tutmayıp birkaç adet Samsung Crystal Blue serisi çamaşır makinesine zarar verdiği tartışılıyordu. Güney Koreli savcıların başlattığı soruşturmada Jo’nun yalnız olamadığı, beraberinde iki LG yöneticisini de sürüklediği iddia ediliyor. 
LG’nin ev aletleri bölümünden sorumlu Jo Seong-jin’in, Berlin’de düzenlenen IFA 2014’te (Teknoloji elektroniği fuarı) kendini tutmayıp birkaç adet Samsung Crystal Blue serisi çamaşır makinesine zarar verdiği tartışılıyordu. Güney Koreli savcıların başlattığı soruşturmada Jo’nun yalnız olamadığı, beraberinde iki LG yöneticisini de sürüklediği iddia ediliyor. 

Uzun bir süredir gündemdeki yerini koruyan çamaşır makinesi tartışması artık mahkeme yoluna girdi. Bu olayın yaşanmasından sonra LG, Samsung’a tazminat ödemeyi kabul etmişti ancak Samsung başka bir dava daha açmış ve LG’nin ürünlere zarar verip iftira attığını savunmuştu. Bu olaylar zincirinden sonra LG ise Samsung’a deliller üzerinde oynama yaptığı iddiasıyla başka bir suçlama yapmış ve olay tam anlamıyla arapsaçına dönmüştü. Ayrıca LG, Samsung ürünlerinin kötü işçiliğinden LG çalışanlarının sorumlu tutulamayacağını açıklamalarına ekleyip bu konuda geri adım atmayacağını da hissettirmişti.Son durumlara bakıldığında iki dev şirket hala bu konu üzerinde tartışmaya ısrarla devam ediyor. Gelen haberlere göre savcıların tarafları uzlaştırma adına bir görüşme düzenlediği ancak bu görüşmeden de sonuç alınamadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0