Lig TV, Periscope'a Dava Açıyor!

1
0
0
0
0
Periscope'un sunduğu özellik, başına sorun açacak gibi. Şifreli maçların bu uygulamayı kullanarak yayınlanması Lig TV'yi harekete geçirdi. Lig TV, Periscope'a dava açmaya hazırlanıyor.
Twitter bu yılın başında video akışı uygulaması olan Periscope'u satın almıştı. Yaklaşık bir ay önce iOS kullanıcılarına sunulan Periscope, Twitter üzerinden videoları eş zamanlı olarak paylaşmamızı sağlayan bir sistem.

Daha önceden de size Twitter'ın yeni özelliği Periscope hakkında detaylı haberler yapmıştık. Hatta bu haberimizde bulunan videodan da izleyebileceğiniz gibi TAA'nın yaptığı bir Periscope incelemesi de bulunmakta ( hatta TAA'nın içine mi doğmuş nedir, videoada da bahsetmiş gidip maç çekersek ne olur diye. ''Fikir TAA'nın'' diye almasalar içeri?...)

Eş zamanlı video paylaşım özelliğine sahip Periscope ayrıca videolarınızı kaydederek, sonradan istediğiniz bir zamanda bu videoları izlemenizi de sağlamakta. Şimdi uygulamanın sunduğu özellikler son derece iyi, hoş. Ancak millet olarak konu çakallık oldu mu bizden iyisi olmadığından, sivri zekamız Lig TV ile Periscope'u mahkemelik etmiş durumda.

Başta Süper Lig olmak üzere pek çok spor liglerinin yayın haklarını elinde bulunduran ve bu maçları şifreli şekilde sunan Lig TV, zaten internet üzerinden çoğu kişi tarafından kaçak olarak izlenmekte (pis pis sırıttığınızı duyar gibiyim).Birde bunun üstüne canlı yayın yapmamızı sağlayan bir uygulama geldi mi, işler biraz sarpa sarmış. Pek çok kullanıcı Persicope'u kullanarak Twitter üzerinden şifreli maçların yayınları yapmış durumda.

Bu olay da Lig TV'yi -doğal olarak- fazlasıyla kızdırmış olacak ki, şifreli maç yayınlarını izinsiz bir şekilde Periscope üzerinden yayınlayanları tek tek bularak hukuki işlem başlatmış durumda. Ayrıca Lig TV hızını alamayıp uygulamanın kendisini yani Periscope'a da dava açmaya hazırlanıyor (haydi bunlar yaptı, sen niye izin veriyorsun misali).

Konu hakkında henüz detaylı bir açıklama yapılmış değil. Detaylar ortaya çıktığında, bizde sizleri bu konu hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0