LinkedIn, Lynda.com'u 1.5 Milyar Dolara Satın Aldı

0
0
0
0
0
LinkedIn, Lynda.com'u 1.5 Milyar Dolara Satın Aldı
LinkedIn bugün, online eğitim şirketi olan Lynda.com’u 1.5 milyar dolara satın aldı. İki şirketin yapmış olduğu açıklamalarda, Lynda.com’un bir çok çalışanı artık LinkedIn bünyesinde çalışmaya devam edecek.
LinkedIn bugün, online eğitim şirketi olan Lynda.com’u 1.5 milyar dolara satın aldı. İki şirketin yapmış olduğu açıklamalarda, Lynda.com’un bir çok çalışanı artık LinkedIn bünyesinde çalışmaya devam edecek.

LinkedIn’in bloğunda yapılan açıklamada, Ryan Roslanskyi;

"Birlikte, inanıyorum ki bu işi profesyoneller için kolay hale getirebiliriz. Dünyanın her yerinden insanlara potansiyellerinin nasıl güçlü olduğunu gösterip, kariyer çalışmalarını hızlandırmak için öğretme ve geliştirme yeteneklerimizi kullanacağız" dedi.

Lynda.com 1995 yılında, Lynda Weinman tarafından, tekniksel yeteneklerin gelişimini sağlamak için kuruldu. Site, Photoshop, HTML, yönetim ve CSS gibi derslerin, internet üzerinden online kaynakları kullanarak eğitimini veriyor.

LinkedIn’in CEO’su Jeff Weiner, LinkedIn’in iş veren ve iş arayanları buluşturmakta ne kadar başarılı olduğunu belirterek, bu başarayı, aynı şekilde iş arayan insanları eğiterek de tekrarlayacaklarını belirtti.

İki şirkette LinkedIn’in Lynda.com ile tam olarak ne yapacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0