LinkedIn Premium Hesaplarının Temel Özellikleri

0
0
0
0
0
LinkedIn’in geçtiğimiz hafta Premium üyeler için yaptığı özel tasarımda Facebook’a benzeyen ve bir çok özel fırsatlar da bulunuyor.
LinkedIn’in geçtiğimiz hafta Premium üyeler için yaptığı özel tasarımda Facebook’a benzeyen ve bir çok özel fırsatlar da bulunuyor.

LinkedIn’in Premium üyelik seçeneği en etkili gelir kaynaklarından birisi. Sosyal ağda Premium üyelik o kadar da ilgi çekici halde değilken bunu ilgi çekici hale getirmek de tabi ki de tasarımcılara düştü. Tasarladıkları yeni Premium üye profili ve bu üyelere tanınan ayrıcalıklarla da ücretsiz üyeleri oldukça kıskandıracağa benziyor.

Premium üyelerin daha fazla çevrelere ulaşmasını ve daha fazla verim almasını temel alan bu yeni özellikleri ile doğru şekilde kullanılırsa, çok doğru geri dönüşümler alabilirsiniz.

Premium’un ne ayrıcalığı var? Ne artısı olabilir?” Gibi sorularınız olacaktır. Bunları da sizler için özetledik.
 

 Açık Profil Özelliği


Yeni tasarımda LinkedIn Premium üyelerine de artık hesaplarını açık hale getirme seçeneği sunulmuş. Genelde patronlar ve üst düzey yöneticiler için 3 derece uzak kişilerden mesaj almak sıkıntı da yaratsa bu özelliği kapatmak da mümkün tabi.
 

 Özet Optimizasyonu Özelliği


LinkedIn’de arama sonuçlarında çıkmanın temel yollarından bir tanesi olan (biliyoruz da konuşuyoruz) “anahtar kelimeler” bu yeni profil tasarımında çok daha fazla vurgulanıyor. Anahtar kelimelerin en fazla kullanıldığı özet summary (özet) bölümünde LinkedIn artık Premium üyelere özel asistanlık hizmeti sunarak bu bölümlerde kullanabileceğiniz anahtar kelimeleri “ön plana” çıkaracak. Yani artık Premium üyeler kendi profillerini ön plana çıkarmak için çok güçlü bir özelliği de kazanmış oluyor.

 Arama Sonuçlarında Daha Öne Çıkma Özelliği


Premium üyelerin en büyük avantajı da ücretsiz üyelerden daha çok ön planda olmaları. Yeni tasarım ile birlikte ücretli üyeler daha da ön plana çıkıyor. Sadece ön plana çıkmaları değil, diğer üyelerde görülmeyen geçmiş iş deneyimleri, şu an çalıştığı yer ve eğitim bilgileri de Premium üye profillerinin alt kısmında görülüyor.

 Profilinizi Kimler Görüntüledi Özelliği


Aslında bütün sosyal ağlarda en çok merak edilen soru bu. Fakat bu özellik LinkedIn’de zaten bulunan bir özellikti yeni tasarım ile birlikte geliştirilen bu özellik daha da etkin bir araç haline geliyor. Normal üyeler profillerini görüntüleyen son 5 kişiyi görebilirken, Premium üyelerde bu sayı 90. Sıralamalarda ise Premium üyeler ilk 100 kişiyi görebilirken, ücretsiz üyelerde ise bu sayı 10.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0