Logitech'ten Yenilikçi ve Fütüristik Yepyeni Bir Marka: Logi

0
0
0
0
0
Logitech, ciddi bir adım atarak yepyeni bir yapılanma içine giriyor. Dev şirket Logi adında alt markasını duyurdu.
Teknolojinin şeffaf, hatta görünmez olması gerektiğini söyler ve bu görüşü benimserler. Yani teknolojik ürünlerin, teknoloji kısmı arka planda kalacak şekilde, insanların beğensini ve ilgisini çekecek, göze hoş gelecek bir yapıda olması gerektiğini düşünürler.

Logitech de bu olaya büyük ve önemli çapta, yeni bir marka dizaynı ile öncülük eden firmalardan biri halini alıyor. Logitech, yepyeni bir renk paleti ve yepyeni bir logo ile alt markası Logi'yi resmen duyurdu. Logi, şirketin Tasarım Müdürü Alastair Curtis'in söylemi ile ''yeni kategorileri ve iş alanlarını tanımlayacak, geleceğe yönelik bir adım''. Uyumlu şirket vizyonu ile ''insanların ortak zevk ve değerlerine yönelik tasarımlar üretmeyi amaçladıklarını belirten Curtis, şirketin tasarım vizyonunda da ciddi değişikliklerin olacağını sözlerine ekledi.Tasarım konusunda ''cesur renkler'' anlayışını benimseyen Curtis, aslında buna benzer bir hamleyi Nokia'da çalıştığı dönemde de yapmıştı (Curtis bir dönemler Nokia'da tasarım şefi olarak görev almaktaydı). Nokia'dan sonra Logitech'e geçen Curtis, eski ekibinden yani Nokia'dan bazı çalışanlarla beraber, Nike, Samsung ve BlackBerry gibi firmalarda çalışmış deneyimli kişilerle kendine yeni bir ekip kurmuştu.

Logitech kısa bir sürede Logi markalı ürünleri piyasaya sürecek (tabi burda bahsi geçen kısa süre 2-3 yıl civarı). Ancak dediğimiz gibi Logi, bir alt marka olarak faliyetlerini sürdürecek. Yani Logitech firması, PC çevre birimleri, oyun ve ses ile alakalı aksesuarlar yapmaya devam edecek. Logi markası ise, şirketin daha deneysel ve fütüristik projelerine odaklanacak. Curtis bu projelere ev ve otomobil alanında önemli yenilikler sunacak olan Internet of Things sisteminin de dahil olduğunu belirtti.
 

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0