Los Angeles Polis Departmanı Tesla Araçları Kullanacak!

2
0
0
0
0
LAPD, yaptıkları bir basın toplantısında 290 adet Tesla araç aldıklarını bildirdi.
Bildiğiniz gibi günümüzde çoğu otomobil fosil yakıtlar kullanarak çalışabiliyor. Bu otomobillerin kullandıkları yakıtlar, yıllar önce ölmüş ve yüksek basınç altında kalarak değişime uğramış bitki ve hayvan ölülerinden oluşuyor. Yanıcı özelliğinden ötürü kullanılan bu yakıtlar, araçlarımız için şu an en iyi performansı sunuyor olsa da yakıt kullanıldıktan sonra dönüştüğü gaz, atmosferimize ve doğada yaşayan canlılara çok zarar veriyor. Bu nedenlerden ötürü, senelerdir araçların başka yakıtlarla en iyi şekilde çalışmasını sağlayabilmek üzerine çalışmalar yapılıyor.

Tesla Motors, ürettiği araçlarında fosil yakıttan başka bir yakıt olan elektriği kullanan az sayıda markadan birisi. Bu araçların satışında istediği rakamları yakalayamamış olsa da Tesla, elektrikli araç yapımcılarının en iyisi sayılabilir.Los Angeles başkanı Eric Garcetti tarafından bugün basın konferansında açıklanana göre şehrin polis departmanı olan LAPD, 288 adet Tesla araç satın aldı. Araçlar, yani Tesla Model S P85D, 0'dan 100'e sadece 3.2 saniyede ulaşabiliyor. Bu araçların 160'ı elektrikli, 128'i ise hybrid (karma). Başkan Eric, bu araçların alım haberini verirken "Bugün Amerika'nın en verimli şehirlerinden birisi olma adında bir büyük adım daha attık. Bu yıl Los Angeles, sektörünün en iyisi olan Tesla tarafından hazırlanmış elektrikli araçları kullanacak ve böylece vergilerimiz daha verimli şekilde kullanılabilecek" sözlerini kullandı.

Başkan Eric tarafından yapılan açıklamaya göre 2025'e kadar şehrin tüm kamu araçlarının %80'inin elektrik enerjisi kullanan araçlara dönüştürülmesi planlanıyor.

 Tesla Model S P85D modelinin bir farklı versiyonu olan Tesla Model S 85D modeli incelememize buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: TheVerge 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0