Mark Zuckerberg 2 Aylığına Facebook'tan Ayrılıyor!

0
0
0
0
0
Zuckerberg'in kişisel sebeplerden ötürü aldığı bir karar, Facebook'u 2 ay başı boş bırakacak.
Facebook'un kurucusu ve CEO'su olan Mark Zuckerberg, genç yaşına rağmen sektörün en önemli isimlerinden biri ve ekibiyle beraber gerek Facebook'u daha gelişmiş hale getirecek gerekse dünya genelinde insanların yararlanmasını sağlayacak pek çok projeye öncülük etmekte.

Zuckerberg'in teknoloji sektöründe pek çok sıfatı var ancak bu sıfatlara eklenecek olan bir yenisi, Zuckerberg'i epey bir heyecanlandırmışa benziyor. Temmuz ayında eşi Priscilla Chan ile bir çocuk beklediğini açıklayan Zuckerberg, bu tarz üst seviyelerde görev yapanlardan pek beklemediğimiz bir adım atmaya da hazırlanıyor.Kendi Facabook hesabından açıklamalarda bulunan Zuckerberg, kızlarını heyecanla beklediklerini ve yavaş yavaş hazırlıklara başladıklarını ve kızlarının ilk aylarında ona nasıl zaman ayıracakları konusunda düşündüklerini dile getirdi. Bu bağlamda Zuckerberg, kızları doğduğu zaman 2 aylığına Facebook'tan ayrılarak babalık iznini kullanacak.

Özellikle yeni doğan bebeklerin gelişim sürecinde ilk ayların öneminden bahseden Zuckerberg, bu sebeple çocuklarının yanında olmak istediklerini, ayrıca Facebook olarak da bu konuda son derece hassas olduklarını söyledi. Facebook, çalışanlarına annelik ve babalık izni olarak 4 ay gibi bir süre boyunca maaşlı izin imkanı sunuyor. Özellikle son dönemlerde Netflix, Microsoft, Apple ve Spotify gibi teknoloji devi firmalar da tıpkı Facebook gibi annelik ve babalık izni sürelerini ve koşullarını çalışanlarının çıkarları yönünde arttırmış durumda. Yani teknoloji devi de olsalar insana gereken değer ve saygıyı veriyorlar.

Zuckerberg'in Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.
 

Priscilla and I are starting to get ready for our daughter's arrival. We've been picking out our favorite childhood...

Posted by Mark Zuckerberg on 20 Kasım 2015 Cuma
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0