Markafoni Satılıyor

0
0
0
0
0
Markafoni Satılıyor
Türkiye'nin başarılı ve önde gelen elektronik ticaret siteleri arasında yer alan Markafoni'nin tüm hisselerinin satılması için gerekli işlemler başlatıldı.
Türkiye'nin en önemli ve büyük elektronik ticaret sitelerinden biri olan Markafoni'nin tüm hisseleri satılıyor. Şirketin yüzde 71.2'sini elinde tutan Naspers'in sahibi MIH Allegro BV, kalan yüzde 28.8'lik hisseler için Rekabet Kurumu'na başvurdu. Olumlu karar çıkarsa Sina Afra ve Tolga Tatari'nin tüm hisselerinin satılması için bir engel kalmamış olacak.  

2008'in Mart ayında kurulan Markafoni, çok hızlı bir şekilde yükselerek MIH Allegro'nun ilgisini çekmiş ve ardından hisselerin yüzde 71.2'si 2011 yılında satılmıştı. Bu satışın ardından ise Markafoni yurt dışında Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkelerde hizmet vermeye başlamıştı.  

Yüzde 71.2'lik hissesi için 200 milyon Dolar civarında bir ödeme yapan MIH Allego, geriye kalan yüzde 28.8'lik hisseler için 4 Nisan'da gerekli başvurularda bulunmuş.

Markafoni'den gelen bilgilere göre kalan hisselerin satış kararı daha önce alınmış. Şirketin ilk önce büyük bir kısmının daha sonra da kalan kısmının satılacağı, başlangıçtan beri düşünülen bir konuymuş. Şirketin ortaklarından olan Tolga Tatari ise sürecin Rekabet Kurumu'nun değerlendirmesinde olduğu için her hangi bir açıklama yapamasının, uygun olmayacağını belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0