MasterCard'ın 1966'dan Bu Yana Kullandığı Tüm Logolar

1
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Master Card 20 yıl aradan sonra logo değişimine gitti. Peki ya tüm tarihi boyunca hangi logoları kullandı?
Bildiğiniz gibi, sizlere de buradan aktardığımız şekilde Master Card 20 yıl aradan sonra minimalize ve daha sade logo tasarımına geçti. 1966 yılından bu yana var olan Inter Bank'ın kartı olan Master Card, bu yıllarda birkaç logo değişimi yaşadı. İlk Master Card logosundan bu yana aynı logo stilini değiştirmeyen firma, hiçbir şekilde bir köklü değişime gitmemiş olmasıyla dikkat çekiyor.

Peki o kadar yıldan bu yana hangi logoları kullandı, gelin hep beraber bakalım;Yukarıda görebileceğiniz gibi 1966 yılında Inter Bank logosuyla faaliyette olan kart, daha sonra 1968 yılında Master Charge adıyla ortaya çıktı. 1979'da aldığı Master Card adını günmüzde de değiştirmeyen firma, 1990'da ve 1996'da yapılan değişiklikler ile güncel haline getirilmişti. Ancak alışılagelmiş dizaynını dünyaca ünlü Pentagram adlı dizayn ofisine bahşeden Master Card, artık aşağıdaki görünümüne sahip.Günümüzde ön planda olan minimalist ve sadelik anlayışına ayak uyduran Master Card'ın yeni logosu 1979'daki logosunun biraz daha güzelleştirilmiş hali gibi görünüyor. Logonun üzerinde olan yazıyı alta alan ve gerekli olduğunda sadece sarı ve kırmızı renkli iç içe geçen daireleri kullanacak olan Master Card, aynı zamanda online kart ile ödeme sistemi olan Master Pass'i de aynı logoyla kullanakcak.Genellikle köklü değişikliklere giden ve sonunda sadeleşmeye çıkan bu yeni logo yolunda Facebook, Google gibi firmaların ardından Master Card da bu furyaya dahil olmuş oldu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0