• Anasayfa
  • Sektörel
  • "Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması" İlk Defa Türkiye'de Düzenlenecek!

"Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması" İlk Defa Türkiye'de Düzenlenecek!

0
0
0
0
0
"Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması" İlk Defa Türkiye'de Düzenlenecek!
Dünya çapında düzenlenen Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması bu sefer MATE-ROV İzmir'in planlamaları ile ilk defa Türkiye'de düzenlenecek.
MATE adıyla bilinen ve Türkçe'ye İleri Teknolojili Denizcilik Eğitim Merkezi şeklinde çevireceğimiz Amerika merkezli kuruluş tarafından dünya genelinde ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yaışma düzenlenmekte. ROV Competition olarak bilinen Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması'nı bu yıl ilk defa ülkemize getirecek olan MATE-ROV İzmir ve EngTechs, ortaokul, lise ve üniversite gençliği için önemli bir proje üretimlerine katkı sağlayacak.

Çeşitli dallarda yapılacak olan Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması, ülkemizde EngTechs, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nin desteği ile gerçekleşecek. 2-3 Nisan 2016'da İzmir'de, 9-10 Nisan 2016'da Ankara'da ve 16-17 Nisan 2016'da ise İstanbul'da yapılacak olan bu yarışma bölge kazananları ise Texas, ABD'de bulunan NASA'nın Johnson Uzay Merkezi'ne götürülerek buradaki Nötr Yüzdürme Havuzu'nda 23-25 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek uluslararası yarışta ülkemizi temsil edecek.
 

2015'te yarışmaya 13 ülkenin 18 eyaletini temsilen 65 takımın katıldığı yarışmanın 2016 ayağı ise daha büyük ve daha çekişmeli geçeceği düşünülüyor. Şimdiye kadar Adnan Menderes Üni, Ege Üni, Karabük Üni, Fatih Üni, Başkent Üni, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Alev Yüksek Lisesi'nin yaptığı başvurular bulunuyor. Faha fazla katılımcının beklenildiği etkinliğe katılım için buradan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca etkinlik ile ilgili tüm detayları da buradaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0