McAfee'nin İsmi Değişiyor

1
0
0
0
0
McAfee'nin İsmi Değişiyor
Kurucusu John McAfee'nin 1994 yılında şirketini satmasının ardından birçok kez el değiştiren ve 2010 yılında Intel tarafından satın alınan antivirüs markası McAfee'nin ismi değişiyor.
Intel'in 2010 yılında 7.68 milyar dolarlık rekor bir fiyatla satın aldığı antivirüs programı McAfee'nin ismi değiştiriliyor. Bu değişiklik sadece isimden ibaret olmayacak, programın yapısında da önemli değişiklikler yapılacak ve daha efektif bir yazılım haline getirilecek.

CES 2014'te Intel CEO'su tarafından yapılan açıklamaya göre yazılımı ücretsiz sunmayı planlıyor. Böylelikle dünyanın en fazla kullanılan antivirüs yazılımlarından olan McAfee, isim değişikliğiyle birlikte ücretsiz olarak PC kullanıcılarına ulaşacak.

Antivirüs programının isminin ne olacağı hakkında Intel tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı, fakat bu isim değişikliğinin antivirüs piyasasında bir şok etkisi yaratacağını da belirtmemizde fayda var.

Yazılımın kurucusu olan McAfee, 1994 yılında şirketi sattıktan sonra sektörle olan bağlantısını kesmişti. 67 yaşındaki John McAfee, geçtiğimiz yıllarda komşusunu öldürdüğü gerekçesiyle Guatemala'daki evinde özel komando birliklerinin düzenlediği operasyonla yakalanmak istemiş fakat McAfee kaçmayı başarmış, uzun bir süre de izini kaybettirmişti. Daha sonra Hollywood filmlerini aratmayacak bir aksiyonla, alçaktan uçan bir uçak sayesinde ABD'ye geri dönmüştü.

Intel'in, antivirüs programının kurucusu olan bu "maceracı" ve "sansasyonel" ismiyle son bağını da koparmak istediğini söyleyebiliriz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0