MegaBots, Mark II'nin Yapımı İçin Halktan Yardım Bekliyor!

1
0
0
0
0
Amerika ve Japonya arasında düzenlenecek robot dövüşünde Amerika'yı temsil edecek olan MegaBot, yapımı için halktan yardım bekliyor.
Robotlar çağımızın, belki de en çok görülmeyi beklenen olayı. Onların normal insanlar gibi konuşup işlevler yapabildiğini görmeyi (tehlikeli olabilecek olsa da) hepimiz isteriz. Robotların gelişmesiyle yapabilecekleri tek şey elbette bizim gibi konuşup yürümek değil. Bu işi eğlenceye döken kişiler ve şirketler de var. 

Eğlenceden kastım tabi ki "robot dövüşleri". Oldukça vahşi ve bir o kadar da heyecanlı olan bu gösteri türü, Hugh Jackman'ın başrolünde olduğu "Real Steel" filmindeki sahneleri aratmayacak şekilde gelişti. Üstelik bu dövüşlerin oldukça çok meraklısı var. Gerçekleşecek bu dövüşlerden birisi, 2016 yılında yapılacak olan Amerika-Japonya dövüşü.Dövüş, geçtiğimiz günlerde Amerika'nın meydan okumasını Japonya'nın kabul etmesi üzerine planlanmıştı. Şampiyon Japonya, elbette ünvanını korumayı istiyor. Ama Amerika da bu konuda boş değil. Robotlarına daha çok eklemek istedikleri şey olsa ki bu amaçla bir kampanya başlatıldı. Sahip oldukları bütün kaynak ve sponsorları tam anlamıyla kurutan Amerikan mühendisler, robotları için "bir testere de sen ekle" başlığı altında yardım toplamaya başladılar.MegaBots'un kurucusu Brinkely Warren'ın söylediğine göre bu yardım Amerika'nın robotu olan Mark II'ya "silah, zırh ve hız olarak yansıyacak". Şuan Amerikan Mark II'nun en büyük eksisi, oldukça hareketli olan rakibi Japon Kuratas'a karşı mobilitesinin az olması. Bunun nedeni Kuratas'ın ana olarak büyük 4 teker üzerinde hareket etmesi ve Mark II'nun tank paletlerine sahip olması. Denge konusunda açık ara farkla önde olan Kuratas'ın önceden yaptığı yakın dövüş maçlarından dolayı mühendisleri bu konuda dengenin ne kadar önemli olduğunun farkında.

Brinkely Warren: "robotumuz Japonya'nın şartlarına göre yakın dövüşe dahil olmak zorunda. Fakat Mark II bir uzak dövüş robotu. Şuan bu dövüşe hazır değil. Çok yavaş, zırhı yeterinde sağlam değil ve bütün silahlarımız menzilli. Dev bir paintball gibi ateş ediyorlar. Bu yüzden robotu yakın dövüş için hazırlayacaksak  robota dev testere tarzında bişeyler eklemeliyiz. Hatta belki alev silahı bile ekleyebiliriz" sözleri ile robota yapılacak eklemelerden bahsetti.Dövüş 2016'nın ortalarında gerçekleşecek, tam tarihi bilinmiyor. Ama şuan görünene göre Kuratas, Mark II'nun sonu olacak.

Kaynak: TechRadar
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0