• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung İşlemci Vermeyi Kesince Türkiye’deki MX4 Pro Satışları Durduruldu!

Samsung İşlemci Vermeyi Kesince Türkiye’deki MX4 Pro Satışları Durduruldu!

1
0
0
0
0
Meizu MX4 Pro için önsipariş veren kullanıcılar, ürünlerine hala ulaşamadılar (ya da çok geç ellerine ulaştı) Bu durumun olmasındaki nedenler ise pembe dizileri aratmayacak cinsten.
Meizu’nun Türkiye’deki Facebook hesabından yapılan açıklamada, Meizu’nun MX4 Pro üretimini durdurduğu için önsipariş veren kullanıcıların ürünlerine geç ulaşacak olmasından dolayı özür dilendi. Meizu’nun açıklaması bu yönde, fakat işin arkasında çok farklı olayların döndüğü belirtiliyor. Samsung’un MX4 Pro için kullanılacak Exynos 5430 işlemcinin üretimini kesmesinden dolayı Türkiye’deki satışların durduğu iddia ediliyor.

Samsung’un bunu yapmasının en büyük sebebinin, Meizu’nun geçtiğimiz günlerde MediaTek’le bir yatırım ortaklığına girmesi gösteriliyor. 

İşlemciyle ilgili yaşanan bu sorunun dışında bir olaydan daha bahsediliyor. Bu da Meizu’nun yeni akıllı telefonu MX5 için yer açmak istemesi. Buradan da anladığımız, Meizu’nun yurtdışı pazarına belirli bir kota içerisinde gönderilen akıllı telefon sayısının MX4 ve MX4 Pro’yla dolmasını önleyip, yeni akıllı telefonun piyasaya sürülmesini istemesi.Yani anlayacağınız durum biraz pembe dizileri andırıyor. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi bir açıklama mutlaka yapılacaktır. Biz de gelişmeleri size en kısa sürede aktaracağız. Ayrıca MX4 Pro’yla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. (bu arada Meizu'nun Facebook hesabından yapılan şuradaki paylaşım, biz haberi hazırladığımız sırada silindi)

Kaynak: PhoneArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0