Mercedes-Benz ve Lufthansa'dan Ultra Lüks Uçak

1
0
0
0
0
Yaptığı arabalar ile lüks tanımına farklı bir boyut kazandıran, tartışmasız otomobil sektörünün en iyilerinden olan Mercedes, tıpkı kendi gibi bir Alman firması olan Lufthansa ile, muazzam bir uçak tasarladı.
Kaliteli, standartları yüksek bir uçuş dendiğinde herkesin aklına direkt olarak uçakların birinci sınıf yani business klasmanı gelir. Ancak bazıları için bu durum, oldukça geniş odalı, muhteşem konforlu beyaz, deri koltuklar demek...

Lüks araç dendiğinde akla gelen en büyük otomobil markalarından biri olan Mercedes-Benz ile, aynı olayın havayolu versiyonunda akla gelen markalardan Lufthansa Technik'in ortaklığı sonucu, ortaya ultra şık kabin tasarımına sahip, müthiş bir uçak tasarım konsepti çıkmış (her iki firma da Alman olunca, kombo yapmışlar).''Amacımız global müşterilerimize, arzulanan hiçbir şeyin eksik olmadığını, standartların oldukça üstünde bir tasarım sunmak'' açıklamasında bulunan Lufthansa şirket başkan yardımcısı Walter Heerdt, sözlerine ''gerek özel gerekse iş alanında kullanımlar için olsun, yaptığımız tamamlanmış konsept her amaca hizmet edebilecek şekilde uyum sağlamakta'' şeklinde devam etti.

Uçağın konsepti bu hafta Cenevre'de düzenlenen 2015 Avrupa İş Havacılık Kongre ve Sergi (EBACE)'de, piyasanın tepkisini ölçme amacı ile sunuldu. Uçak her ne kadar henüz konsept aşamasında olsa da siyah camları ve iç dizaynı ile Mercedes'in elinden çıktığını belli ediyor. Uçak için herhangi bir fiyat belirtilmiş değil (sanki belirtilse ne olacak...).

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0