Merdiven Tırmanabilen Tekerlekli Sandalye Geliştirildi

1
1
0
0
0
Merdiven Tırmanabilen Tekerlekli Sandalye Geliştirildi
Tekerlekli sandalye kullananların kabusu olan merdivenler,bu cihaz ile düz yol izlenimi verecek.
Engelli vatandaşların hayatları yeteri kadar zor değilmiş gibi, birde çevre faktörü bu işin içine olumsuz olarak giriyor. Hele ki bizim memleketimizde engelli bir vatandaş olmak, hayatta kalmak adına üstün becerileriniz olması anlamına gelmekte.

Tekerlekli sandalye kullanan kişilerin en büyük kabusu merdivenlerdir. Bu konuda bazı yerlerde zaman zaman yaratıcı çözümlerle karşılaşıyoruz ancak bu durum yaygın değil.

işte engelli vatandaşlara özellike bu konuda bir çözüm sunmak isteyen mekanik ve mühendislik öğrencisi 10 İsviçreli, 'Scalevo' adlı tekerlekli sandalyeyi geliştirmiş. Sandalyenin özelliği ise, tıpkı tank paletleri gibi bir sisteme sahip olması ve bu sistem ile merdivenler gibi zorlu engelleri rahatlıkla aşabilmesi.
 

Videoda da görebileceğiniz gibi, sandalyenin sunduğu imkan gerçekten eşsiz. Ancak bu ürünün seri üretim şeklinde piyasaya sunulması biraz zaman alacak. Scalevo'yu yaratan ekibin önceliği, ürünü 2016 yılının Ekim ayında düzenlenecek ve robotların katıldığı bir yarışmaya hazır hale getirmek.

Kaynak: beyondblindfold
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0