Mermileri Ölümcül Olmaktan Çıkaran Aparat Üretildi!

1
0
0
0
0
Araştırmacılar tabancalara takılan ve mermilerin hedefteki kişiye kalıcı hasar vermesini engelleyen aparat geliştirdi.
Silahlar çağımızda neredeyse her ülkenin polisinin ve ordusunun sahip olduğu tehçizatlar. Kullanım alanları ve kullanılması gereken durumlar, üzücü derecede yaygın ve sık olabiliyorlar. Bu cihazların yapılış amacı, hedefinde bulunan cisme veya kişiye olabildiğince çok zarar vermek.

Kaliforniya'da bulunan Alternative Ballistics adlı bir şirket, silahlar için özel bir aparat tasarladı. Bu aparat sayesinde, plastik mermi kullanmayan ve normal atış için üretilen silahlar, ölümcüllükten uzaklaşacak ve kalıcı olmayan zarar verme amacıyla kullanılacak.Aparatın çalışma prensibi çok basit. Silahın ön kısmına takılan aparatın ucunda, silahın modeline özel uyarlanmış olan top bulunuyor. Bu top, merminin başlığının silahtan çıkması anında merminin ilk karşılaştığı cisim oluyor. Bu temastan sonra mermi, yoluna devam ederken peşinden topu da sürüklüyor. 
 

Aparat silahın modeline ve merminin türüne özel olarak üretildiği için mermi temas halinde topa tam olarak oturabiliyor. Hiçbir türlü sapma veya hız kesilmesine sebep olmayan aparat, bu konularda plastik mermi kullanımından çok daha yararlı. Tek sorunu sadece bir el kullanılabiliyor olması.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0