Metal Bloktan Küp İçinde Küp İçinde Küp Yaptılar

1
0
0
0
0
Hobi olarak atölyelerinde çalışmalar yapan mühendis YouTuber'lar, ortaya son derece güzel bir iş çıkarmışlar.
On yıl boyunca sıradan bir ofis çalışanı olarak çalıştıktan sonra, kendi elleriyle birşeyler yapmanın ve bundan keyif almanın nasıl birşey olduğunu unutan Mühendis arkadaşımız, işin tüm maddi çıkarını bir yana bırakmış, eski tulumlarını ve botlarını giyerek atölyeye gömülmüşler.

YouTube'da 'Mühendis BrunS' adlı kanalın sahibi elemanlar (kanallarında ne bir isim ne de kaç kişi olduklarına dair bir bilgi bulunmuyor), yüksek el becerilerini, iş bilgileriyle birleştirerek güzel şeyler ortaya koymaktalar.

Ancak YouTube'da paylaştıkları son videoda ortaya koydukları şey, bu adamların ne derece bilgi ve el becerisi sahibi olduğunun bir nevi göstergesi. 

       

Metal bir bloğu alan bu arkadaşlar, bu bloğu şekillendirerek önce bir küp haline getiriyorlar. Ardından işleme devam eden elemanlar,oluşturdukları bu metal küp bloğunun içinde, bir küp daha oluşturuyorlar. Yetmiyor, o küpün içinde bir küp bloğu daha oluşturuyorlar. Yani sonuç olarak ellerinde metal bir bloktan elde edilmiş, 'küp içinde küp içinde küp' oluyor (küpception).

Nasıl yapıyorlar, ne tür bir yola başvuruyorlar videoyu izlerken tam olarak anlayamadık. Ancak videonun altına bir de alay edermiş gibi şunları yazmışlar ''atölye ortamında küp içinde küp yapmanın tamamen tornacının sahip olduğu yetenek sonucu olabileceğini okumuştum. Ancak bu işlem öyle çok da zor bir işlem değildi, sadece biraz tecrübe gerektiriyordu''.

Bu arada video 10 dakikalık. Ancak izlerken ekrana kitliyor. Gidin bir avuç çiğdem falan alın, öyle izleyin.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0