Metali Delerek Eritmek Nasıl Görünürdü?!

0
0
0
0
0
Metali Delerek Eritmek Nasıl Görünürdü?!
Son teknolojiyi kullanan bir matkap, metali delmesinin yanı sıra eritebiliyor ve eriyen metali şekillendiriyor.
Gelişen teknolojinin ilk kullanıldığı yerlerden birisi, seri üretimin yapılmasından ve milyonlarca insana satış yapmalarından dolayı fabrikalar oluyor. Özellikle metal şekillendirmesi yapan fabrikaların kullandığı makineler arasına yeni eklenen "Formdrill" isimli bir matkap, işini oldukça iyi yapmasının yanı sıra ortaya çok güzel bir görüntünün çıkmasını sağlıyor.

Deldiği farklı türdeki materyalleri sadece delmeyen, aynı zamanda hızla ayırdığı materyalleri eriten bu matkap, son olarak erimiş olan kısmı hızlı bir darbeyle şekillendiriyor ve delinen bölgeye sokulacak olan vidanın daha sağlam oturabilmesi için güzel bir yuva hazırlıyor. Formdrill'in üreticisi olan ARVADEST yetkilileri, matkabın metali eritip şekillendirmesi işleminin fabrikalarda kullanılan parçaların sağlamlığını büyük oranda arttıracağını ve deliğe takılacak olan vidanın, pul olamadan takılabilmesinden dolayı uzun vadede işletmenin kar sağlayacağını belirtti.
 
(Kısa video)
 
(Tanıtım videosu)

Formdrill'i kullanmak, konuyla alakası olanların düşüneceği birşey. Fakat şimdilik bizim üzerimize, sadece bu matkabın yarattığı mükemmel görüntüyü izlemek düşer.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0