Google ve Apple Otomobil Üretme Peşindeyken Microsoft Yaya Mı Kalacak?

0
0
0
0
0
Google'ın sürücüsüz otomobilini artık duymayan kalmadı. Apple'ın da gizli gizli kendi otomobilini geliştirdiği iddia ediliyor. Peki ya Microsoft bu konuda bir hamle yapacak mı? Şirketten gelen cevaplara birlikte göz atalım...
Teknoloji devlerinin otomotiv endüstrisi ile yakınlaşması sürüyor. Google’ın öncülük ettiği sürücüsüz otomobil projesi tüm hızıyla devam ederken Apple’ın da kendi otomobilini tasarladığı yönünde güçlü iddialar bulunuyor. Ayrıca, Apple’ın Car Play’i ve Google’ın Android Auto’su gibi sistemler de mevcut otomobilleri akıllı hale getirmekte kararlı görünüyor.

 Microsoft Bu Alanda Neler Yapıyor?

Peki ya Google ve Apple’ın otomobiller ile dansı sürerken Microsoft gibi bir dev ne yapıyor? Şirketin otomobiller ile ilgili bir planı var mı ve en önemlisi kendi otomobilini üretmeyi düşünüyor mu? Bu konudaki açıklamalar şirketin en üst düzey yöneticilerinden biri olan Peggy Johnson’dan geldi. Neowin.net sitesine konuşan İş Geliştirme Birimi Başkanı, Microsoft’un kendi otomobilini yapmayacağını, sürücüsüz otomobil üretmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti.

 Cortana Otomobillere Mi Geliyor?

Tabii ki Peggy Johnson’ın korkusu Microsoft üretimi otomobillerin “mavi ekran” verme ihtimali değil. Microsoft bu alanda ana üretici olmaktan çok çevresel birimlere yönelecek. Aslında bir yazılım şirketi olan Microsoft için doğru strateji de bu diyebiliriz. Johnson’un açıklamalarına göre, Microsoft otomobillerde yer alan ya da yakın gelecekte yer alması planlanan teknolojilerin ve özelliklerin arkasında olacak. Verilen örnekler ise ilgi çekici. Örneğin, bulut tabanlı çeşitli Microsoft servislerinin otomobillere entegre edilmesi, sesli asistan Cortana’nın otomobilde kullanılması gibi… Microsoft’un otomobiller ile ilgili planlarını önümüzdeki dönemde daha yakından görebileceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0