Microsoft, Bilgisayar Oyunlarını Xbox'da Oynanabilir Yapacak!

1
1
0
0
0
Xbox platformu ile Windows 10'u olabildiğince bağlantılı yapmak isteyen Microsoft, PC oyunlarını Xbox One'da oynanabilecek hale getirmeye çalışıyor.
Microsoft, Playstation 4 ve Xbox One arasındaki gitgide kızışan konsol savaşlarını, bilgisayar oyunlarını Xbox ile oynanabilir kılarak sonlandırmayı düşünüyor.

Yaptığı açıklama ile Xbox One sahiplerinin, bilgisayar oyunlarını Xbox One üzerinden oynamalarını mümkün kılmaya çalıştıklarını doğrulayan Xbox müdürü Phil Spencer, proje hakkında "eğer bilgisayardan Xbox'a geçip, oyunları burada oynayacaksanız, mouse, klavye ve çalışan bir sisteme ihtiyacımız olduğunu biliyoruz ve bunu mümkün kılmak için çalışıyoruz" diye konuştu.Önceden haberini yaptığımız gibi, Windows 10'un çıkışı ile Xbox One oyunlarının bilgisayar üzerinden oynanabilmesi mümkün kılınmıştı. Bilgisayar, Xbox'a göre çok daha karışık ve bir o kadar da kullanışlı olduğu için bunun yapımı gerçekleşmiş, fakat tam tersi yapılamamıştı. Önceliklerinin bilgisayarın rahatlığını ve kolaylığını Xbox'a taşımak olduğunu belirten Phil Spencer "bilgisayardan Xbox'a olan geçiş oldukça karışık ve zorlayıcı ama zorlanmak iyidir. Oyuncular, canları hangi platformla oynamak istiyorsa onunla oynuyorlar. Arkadaşlarıyla oynamak istiyorlar ve ilerlemelerini her istedikleri an görebilmeyi istiyorlar. Bu yüzden Windows'un son derece karmaşık olan sistemi üzerinde yoğunlaştık." diye ekledi.

Phil Spencer, bilgisayar oyunlarını ne zaman Xbox One üzerinden oynayabileceğimize dair net bir bilgi vermedi ama yapılan açıklamalara göre bunun yakın bir tarihte gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: IGN
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0