Microsoft, Apple'ı Böcekli Reklamlar İle Bombaladı!

1
0
0
0
0
Microsoft, Apple'ı Böcekli Reklamlar İle Bombaladı!
Microsoft ve Apple arasındaki rekabet masaüstü ve dizüstü sistemler üzerinden devam ediyor. Microsoft'un Windows 10 özelliklerini öne çıkaran yeni reklamlarında, Mac'in eksiklerine vurgu yapılıyor.
Apple ile Microsoft arasındaki ezeli rekabet tüm hızıyla sürüyor. Her fırsatta birbirlerine çeşitli yollarla göndermede bulunan iki şirkette son sataşma Microsoft’tan geldi. Windows 10’un özelliklerini ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket, yeni reklam filmlerinde de Apple’ı hedef almaktan geri duramadı.

 Apple'a Dokunmatik Ekran Göndermesi!

4 yeni reklam filmini YouTube’dan yayınlayan ve ABD’de gösterime sokan Microsoft, filmlerde Windows 10’un dokunmatik ekran desteğine ve Cortana’ya vurgu yapıyor. Bunu yaparken de, rakibine dokundurmadan geçmiyor ve Mac’lerin eksiklerini sıralıyor. Açıkçası, teknoloji markaları arasındaki tatlı sert rekabetin hoş olduğunu düşünüyorum. Birbirlerine göndermede bulunan şirketlerin bunu yaratıcı bir yol ile yapması bizler açısından da seyir zevki yüksek videolar ortaya çıkarıyor.
 

 Windows 10'un Cortana'sı Var, Siri Nerede?

Bu defaki reklamlar için, yaratıcı ya da esprili dememiz biraz zor. Böcekler üzerine araştırma yapan iki PC kullanıcısının diyaloglarından oluşan reklamlarda, Mac’lerin dokunmatik ekranı olmamasına vurgu yapılıyor. Mac'in Cortana benzeri sesli bir kişisel asistana sahip olmaması da es geçilmemiş. (Siri'nin gelecek OS X sürümüne hazırlandığını hatırlatalım.) Bu göndermeler oldukça düz ve açık bir şekilde reklam oyuncuları tarafından dile getiriliyor. Açıkçası, daha yaratıcı ve esprili bir göndermeyi görmek isterdim diyorum ve umudumu gelecek reklamlara saklıyorum.
 
Microsoft'un yeni reklamlarının tamamını buradan izleyebilirsiniz. Son dönemde gerçekleşen şirketler arası atışmalara örnek olabilecek, LG'nin Galaxy S7 göndermelerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0