Microsoft CEO'su Nadella'dan Ahmed'e Surface Pro 3 Hediyesi!

1
0
0
0
0
Okula getirdiği saati bomba sanan öğretmenin şikayetiyle polis tarafından kelepçelenen ve sorguya alınan Ahmed'e bir destek de Microsoft'tan geldi.
Hepiniz hatırlayacaksınız; geçtiğimiz günlerde Amerika'da müslüman bir ailenin çocuğu olan Ahmed Mohamed isimli öğrenci, evde kendi imkanlarıyla yaptığı bir saati okula getirmiş, ancak sonrasında kendini elleri kelepçeli bir şekilde bulmuştu.

Yaptığı saati özel bir çanta içine koyan Ahmed, bu saati öğretmenine gösterdiğinde öğretmeni bir saatli bombayla karşılaştığını sanmış ve okula çağırılan polisler Ahmed'i kelepçelemişti. Tabi gerek öğretmenin gerekse polisin bu tutumundaki en büyük sebep, Ahmed'in müslüman oluşuydu.
 

Şimdi olay bu şekilde ele alındığında son derece ırkçı ve utanç verici. Ancak, -buradan sonrası tamamen kendi görüşüm- insanoğlu olarak abartıyı ve gösteriş yapmayı seviyoruz. Ahmed'in başına böylesine islamofobinin tavan yaptığı çirkin bir olayın gelmesi, doğal olarak özellikle Amerika'daki sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi. 

Hatta Ahmed'in uğradığı haksızlık, ırkçılık, Obama'nın, Zuckerberg'in ve daha nicelerinin kulağına gitti, Ahmed'e bu isimlerden destek yağdı ( hatta Obama, Twitter hesabından Ahmed'i Beyaz Saray'a bile davet etti).

Ancak iş -bence- zamanla zıvanadan çıktı. Olayın üzerinden prim yaparak kendilerine reklam fırsatı doğduğunu düşünen pek çok çakma duyarlı, resmen ''nasıl milletin beğenisini kazanırım?'' derdine girdi. Hediyeler, gereksiz, aşırıya kaçan isyanlar, Facebook'tan satırlarca yazılıp ''beğeni akacak'' diye beklenen yazılar neler neler.

Son olarak Ahmed'e bir güzellik de Microsoft'tan geldi. Bizzat şirket CEO'su Satya Nadella tarafından hazırlanan ve içerisinde Surface Pro 3, Microsoft Band akıllı bileklik ve Microsoft'a ait pek çok çeşitli aksesuarın bulunduğu paket, Ahmed'e hediye edildi. Cube firması da 3D yazıcı hediyesi ile desteğini gösterdi.Haberimizin ana içeriği aslında Microsoft'un gönderdiği bu yardım paketi, ancak ben kendi görüşlerimi de bir nebze olsun eklemek istedim. Tekrarlamakta fayda var; çocuğa yapılan şey tamamen islamofobinin bir sonucudur, çirkin bir davranıştır. Ancak bundan sonraki süreçte yaşanan herşey bence reklamdan başka birşey değil. 

Obama'sından tutun da Microsoft'una kadar bu kadar duyarlı hayırseverin olduğu bir dünyada hala çocukların ölmesi mantıklı değil çünkü.

Kaynak: PhoneArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0