Microsoft CEO'sundan Bol Göndermeli iPhone İncelemesi!

0
0
0
0
0
Microsoft CEO'sundan Bol Göndermeli iPhone İncelemesi!
Microsoft CEO'su Satya Nadella, yaptığı iPhone incelemesinde cihazın uygulamaları hakkında sert sözlemlerde bulundu
Apple'ın lansmanından beri en çok konuşulan cihazlardan birisi olan iPhone serisinin yeni telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, tanıtım tarihlerinden bu yana birçok marka tarafından "kopyacılık" ile suçlandı. Apple'ın telefonunda bulunan uygulamaların yenilikçi değil çalıntı olduğunu belirten dünyaca ünlü markalar, bu suçlamalarını sadece sözlerle değil aynı zamanda çeşitli reklamlar ve videolarla da kullanıcılar arasında yaymaya çalışıyorlar. Bu işlemin bir karalama kampanyası mı, yoksa doğruları duyurma çabası mı olduğu sorusunun cevabı, kanıtların bulunmasına rağmen kişiden kişiye değişiyor.

Microsoft'un Şubat 2014 tarihinden beri CEO'su olan Satya Nadella, yeni iPhone'lar için sert dil kullanan isimler kadrosuna dahil oldu. Videoda da görebileceğiniz gibi Satya, elinde bulunan bir iPhone hakkında önündeki kalabalıkla konuşuyor ve iPhone'da bulunan çoğu özelliğin Microsoft'tan çalındığını iddia ediyor.
 

Satya, iPhone'u anlatmak için özetle şu sözleri kullanıyor; "Öncelikle bu iPhone üzerinde konuşmak istiyorum, benim değil fakat sonuçta bir iPhone. Yinede bu oldukça özel bir iPhone ve hatta ben bu telefona 'iPhone Pro' demeyi seviyorum çünkü bütün Microsoft uygulamaları ve yazılımlarına sahip. Skype, Word, Exel, Powerpoint gibi bütün uygulamalara ve hatta en yenilerine bile sahip."

Microsoft'un CEO'sunun bu sert sözlerine Apple tarafından bir açıklama gelir mi bilinmez fakat Apple'ın yeni telefonunun kötü gün geçtikçe daha çok eleştiri alacağı kesin.

Kaynak: PocketNow 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0