• Anasayfa
  • Sektörel
  • Microsoft Dükkanı Kapattı: Dev Şirketin Telefon Macerası Sona Eriyor!

Microsoft Dükkanı Kapattı: Dev Şirketin Telefon Macerası Sona Eriyor!

0
0
0
0
0
Büyük umutlarla girdiği telefon pazarında aradığını bulamayan Microsoft, bu departmanda çalışan çok sayıda çalışanını işten çıkardı. Şirketin telefon pazarındaki geleceği belirsiz.
Microsoft’un telefon pazarındaki macerası sona yaklaştı. Windows Phone satışlarıyla dibi gören şirket, 2013 yılında gerçekleştirdiği Nokia satın alımından sonra da istediği çıkışı yakalayamadı. Özellikle, 2016 yılında iyice gerileyen satışlar şirketi yeni önlemler almaya zorladı. Bu nedenle, Nokia markasını Foxconn’a satan şirket, şimdi de telefon departmanında toplu işten çıkarmalara başladı.

 Telefon Macerası Sona Erdi!

Geçtiğimiz hafta burada yayınladığımız haberimizde Windows Phone’un pazar payının yüzde 1’in altına gerilediğini sizlere duyurmuştuk. Bu haberin üzerinden birkaç gün geçtikten sonra, iddialar gerçek oldu ve Microsoft’un 1850 çalışanının işine son vereceği duyuruldu. İşten çıkarılacak eski Nokia çalışanlarının büyük bölümü Finlandiya’da bulunuyor. 500 kadar çalışan ise dünyanın farklı bölgelerindeki çalışanlardan oluşuyor.

 Windows Phone'un Geleceği Ne Olacak?

Akıllı telefon pazarında zor günler geçiren şirketin bu alanda son kullanıcı pazarına ürün vermeyi sonlandırabileceği iddia ediliyor. Enerjisini kurumsal çözümlere ayırmaya hazırlanan şirkette şimdilik bu yönde bir açıklama yok. Surface olarak adlandırılacak yeni akıllı telefonların başarısı bir anlamda Windows Phone’un da geleceğini belirleyecek. Nokia satışı ve işten çıkarmalar ile mobil telefon pazarından çekilen şirket, akıllı telefon pazarında devam edebilecek mi önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0