Microsoft, Edge Tarayıcısına WhatsApp Web Desteği Getiriyor

1
0
0
0
0
Microsoft, Edge Tarayıcısına WhatsApp Web Desteği Getiriyor
Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi ile birlikte kullanıma sunduğu ve Internet Explorer’ın yerine geliştirilmiş olan Edge tarayıcısına WhatsApp’ın web hizmeti desteği gelecek.
WhatsApp’ın telefonunuza dokunmadan mesaj gönderip almanıza izin veren tarayıcı eklentisi şu anda Chrome, Firefox, Safari ve Opera gibi internet tarayıcılarında hizmet veriyor; ancak eski Internet Explorer ya da şu anki Microsoft Edge için desteği bulunmuyor.

Microsoft’un program yöneticilerinden Alan Peto’nun attığı tweet ise WhatsApp ile görüşmelerinde ilerleme kaydettiklerini ve yakın bir zamanda Edge için WhatsApp web desteğinin geleceğini duyurdu. (daha doğrusu aralarında geçen diyalog bu konuda görüştüklerini duyurdu)

Durum sadece görüşmelerin sürdüğüne dair birkaç tweet olunca zaman çizelgesi belirlemek ve Edge’in ne zaman WhatsApp eklentisine kavuşacağını tahmin etmek zor. Öte yandan Microsoft’un Edge konusundaki girişimleri ve çalışmaları gerçekten Internet Explorer’ın ardından yeni bir başlangıca hazır olduğunun da göstergesi.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0