Microsoft Gizlice Bir Kilit Ekranı Uygulaması Satın Aldı

0
0
0
0
0
Microsoft Gizlice Bir Kilit Ekranı Uygulaması Satın Aldı
Microsoft, geçtiğimiz günlerde kimselere duyurmadan, sessiz sedasız Double Labs’e ait Echo Notification Lockscreen ismindeki kilit ekranı uygulamasını satın aldı.
Kendisine ait olan kişiselleştirilebilir kilit ekranı uygulaması Next Lock Screen ile neredeyse birebir aynı olan bu uygulamayı neden aldığı sorusuna “üretkenliği artırabilmek için” cevabını veren Microsoft yetkililerinden Julie Larson Green; şu anda Apple, Android ve hatta Windows Phone’un probleminin yeteri kadar kişiselleştirilebilir olmaması olduğunu ifade etti.

Kullanıcı deneyimi konusunda uzman ve yetkili olan Green’in öncelikli görevi kullanıcıları bilgilendirmek için yeni ve kişisel yöntemler bulabilmek. Android’in bu konu için mükemmel bir test alanı olduğunu ifade eden Green, çok sayıda kullanıcısı olduğunu ifade ederek Microsoft’un test amacıyla Android uygulamaları geliştirdiğini ve bu uygulamaları Android kullanıcılarından dönüş almak için kullandığını belirtti.

Android kullanıcılarından bu uygulamalar aracılığı ile elde ettikleri verinin daha iyi bir Windows mobil işletim sistemi yaratabilmek için kullandıklarını belirtirken yeni satın aldıkları  Echo Lockscreen de sahip olduğu 50 bin kullanıcı yorumu ile Microsoft’a çalışacak çok daha fazla veri sunuyor.

Microsoft'un bünyesine en son kattığı uygulama olan Echo Locksreen'i bu bağlantıdan inceleyip telefonunuza indirebilirsiniz. (ki bence indirin, kilit ekranını tamamen  kişiselleştirebiliyorsunuz, epey kullanışlı)

Green, "Microsoft’u işinizi en iyi şekilde yapabilmek için kullanıyorsunuz ve bizim sunduklarımızdan memnun olmanızı sağlamak bizim görevimiz” derken satın aldıkları uygulamaları işletim sistemlerinin dahili bir parçası haline getirmeden önce bu uygulamaları yeniden düzenleyerek kendi ekosistemlerine adapte ediyor ve daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmak için çabalıyor olduklarını dile getirdi. (adamlar çalışıyor hakkını yememek lazım. Emeğe saygı, +rep)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0