• Anasayfa
  • Sektörel
  • Microsoft’ta 2002’de Beri Boş Olan Koltuğa Brad Smith Getirildi

Microsoft’ta 2002’de Beri Boş Olan Koltuğa Brad Smith Getirildi

0
0
0
0
0
Microsoft’ta 2002’de Beri Boş Olan Koltuğa Brad Smith Getirildi
Microsoft’ta 2002 yılında Richard Belluzo, görevinden istifa ederek Auqntum Corp’un CEO’su olarak kariyerine devam etme kararı almış ve aynı zamanda da Microsoft’un son şirket başkanı olmuştu.
Richard Belluzo’dan bu yana, şirket başkanı pozisyonunda kimseyi bulundurmayan Microsoft, son yaptığı açıklama ile herkesi şaşırtarak 2002’den beri boş olan bu koltuğa Brad Smith’in getirildiğini duyurdu.

Şirketin başkanı ve baş hukuk görevlisi olarak görev yapacak olan Bay Smith, 1993’te Microsoft bünyesinde çalışmaya başladığından beri şirketin genel danışmanı olmadan önce genellikle Amerika dışında farklı görevlerde çalışmış Avrupa’da 3 yıl hukuki ve kurumsal danışmanlık yapmıştı.

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’nın açıklamasına göre Bay Smith, bu görevi kendisi istemiş ve daha fazla sorumluluk ve daha büyük bir rol üstlenmek istediğini direkt olarak bildirmiş.

Ayrıca çalışanlara bir mail ile bilgilendirme yapan CEO Satya Nadella, bu konumun şirketin temsil edilmesi ve dış ilişkilerinin güçlendirilmesi adına çok önemli olduğunu, bu nedenle de yeniden bu koltuğun doldurulmasını gerekli gördüklerini söylerken Brad Smith’in gizlilik, güvenlik, erişilebilirlik, çevresel sürdürülebilirlik ve dijital kapsam gibi alanlarda çalışmalar yapacağını bildirdi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0